PC HocasıOyunDying Light 2’nin Baş Yazarı Techland’dan Ayrıldı

Dying Light 2’nin Baş Yazarı Techland’dan Ayrıldı

 

Dying Light, 2015 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde birçok oyuncuyu şaşırttı ve keşfedip parkur yapabileceğiniz eğlenceli bir zombi dolu açık dünya sunuyordu.

E3 2018’de açıklanan devam oyunu, piyasaya sürülmek için epey bir mücadele sarf ediyor gibi görünüyor. Dying Light 2‘nin baş yazarı, açık bir neden belirtmeden Techland’dan ayrıldığını duyurdu.

Pawel Selinger, LinkedIn üzerinde yaptığı açıklamada şunları yazdı:”Yirmi iki yıldan sonra Techland ile işbirliğimi sona erdirmeye karar verdim. Hayatımın yarısı boyunca kendimi geliştirmeme ve gerçekleştirmeme izin veren şirkete şükranlarımı sunmak istiyorum. Techland, senin sayende her zaman seni ve tanıştığım insanları destekleyeceğim. Dying Light 2’nin ve sonraki projelerin dünya çapında hit olmasını diliyorum. Güle güle ve iyi şanslar.

Dying Light 2, 2018 yılında duyurulmasının ardından 2020’nin başlarında, oyunun bir tarih verilmeden ertelendiği duyurulmuştu. O yılın ilerleyen zamanlarında, Dying Light 2’de ‘Anlatı Tasarımcısı’ olarak görev yapan Chris Avellone, kendisine yönelik cinsel taciz iddiaları nedeniyle stüdyodan ayrıldı.

Stüdyodan bu son ayrılışla birlikte, Dying Light 2‘nin geliştirilmesinin ciddi iç sorunlardan muzdarip olup olmadığı sorusu gündeme geliyor. Umuyoruz ki yakın zamanda oyunun son durumuyla ilgili ekip tarafından bir açıklama yapılır.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video