PC HocasıOyunEA, Oyuncuların Ödüllerini Seçmelerine Olanak Tanıyan Bir ‘Season Pass’ Sisteminin Patentini Aldı

EA, Oyuncuların Ödüllerini Seçmelerine Olanak Tanıyan Bir ‘Season Pass’ Sisteminin Patentini Aldı

 

Patent 13 Mayıs tarihinde dosyalandı ve ‘Mevsimsel Ödül Dağıtım Sistemi‘ adını aldı. Patentte EA, kullanıcılara video oyununda sanal bir karakter veya kullanıcı hesabını ilerletirken ya da yükseltirken ödül haritası boyunca nasıl ilerleyeceklerini seçmelerine olanak tanıyan doğrusal olmayan bir harita sağlayacak bu yeni sistemi açıklıyor. Bu yeni sistem, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı ödül türleri ile doğrusal olmayan çoklu yollar bulunduran sanal bir haritaya sahip.

EA’in yapmış olduğu açıklamaya göre, oyuncular daha çok kozmetik vermeye odaklanan veya daha duygu merkezli olan ya da size daha fazla kaynak sağlayan başka bir ödül yolunu seçebilecek gibi görünüyor. Ama siz yine de, ne istediğinizi seçme konusunda tam bir özgürlüğe sahip değilsiniz.

Patent ayrıca bir premium season pass’inin arkasında kilitlenmiş görünen ikinci bir ödül kademesinden de bahsediyor. Premium pass satın alan kullanıcılar, seçtikleri ödül yolunun hem standart hem de premium kademe ödüllerinin kilidini açıyor.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video