PC HocasıDonanımEK Firması Crosshair VI Hero İçin İlk AM4 Monoblokunu Geliştirdi

EK Firması Crosshair VI Hero İçin İlk AM4 Monoblokunu Geliştirdi

  arctis 7+   arctis 7+

EK firması RGB aydınlatmaya sahip ASUS Crosshair VI Hero için ilk AM4 monoblok üretimini gerçekleştirdi. Resmi web sitelerinden yaptıkları duyurudan sonra firma teknik özellikleri de eklediği gibi, görüntüsü ile gerçekten kullanıcıları mest ediyor. Dilerseniz yeni AM4 platform destekli monobloğa yakından bir göz atalım.

Yeni Crosshair VI Hero Monoblok Ne İşe Yarıyor ?

Öncelik olarak monoblok nedir bilmeyenler için ufak bir açıklama yapalım. Monoblok aslında kelime anlamı olarak ‘tek gövde’ diye nitelendirilebiliyor. Sadece bilgisayar parçalarında kullanılmadığı gibi, pek çok alanda monoblok görebilmek mümkün. Siz daha kolay olması amacı ile su bloğu da diyebilirsiniz.

EK firması tarafından geliştirilen yeni AM4 destekli monoblok ise bizlere RGB aydınlatma sunduğu gibi, anakartın VRM alanının yanı sıra, CPU çekirdeğini de soğutan ve sağlam bir su soğutma döngüsüne sahip olan platform diyebiliriz. Sisteme ürünü kombine ettiğinizde ise serin ve sessiz bir çalışma ortamı sizleri bekler.

ASUS işbirliği ile tasarlanmış olan monoblok, mümkün olan en iyi CPU soğutmasını sağlamak için ödüllü EK-Supremacy EVO soğutma motorunu kullanıyor. Bu su bloğu sayesinde AMD AM4 soket tipi bir CPU’yu güç düzenleme modülü olan mosfet ile doğrudan soğutuyor. Sıvı direkt olarak kritik alanların üzerine aktığı gibi, yüksek ve kararlı overclocklar için vazgeçilmezdir.

Ürünün asıl uzun ismi EK-FB ASUS C6H olarak geçiyor. Şuanda da dünyanın ilk AM4 soket tabanlı monoblok tasarımını da EK yaptığı gibi, yeniden tasarlanmış bir soğut levha ile kullanıcılara sunuluyor. Yeni tasarım işlemcilerin IHS’siyle daha iyi temas etmesini sağlayarak mükemmel bir termal transfer sağlanması hedefleniyor.

Dört Pinli RGB LED

EK’nin yeni Crosshair VI Hero su bloğu 4 pinli bir RGB aydınlatma ile geliyor. Ürün içerisinden şeridinin çıkartılmasına ve değiştirilmesine olanak sağlıyor. Bu monoblok ile birlikte ilginç özelleştirmeler de yanında geliyor.

12 Mayıs tarihinde satışa çıkacak olan yeni monobloklar şuanda EK’nin web sitesinde ön siparişe açılmış durumda. 119 Euro’luk bir piyasa satış fiyatına sahip olan ürün, istenildiği taktirde Türkiye’ye de getirtilebiliyor.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ek-firmasi-crosshair-vi-hero-icin-ilk-am4-monoblokunu-gelistirdi-21817/ linkinden 20.01.2022 04:01:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner