PC HocasıCep TelefonuEn İyi Kameraya Sahip Telefon Samsung Galaxy S6 Edge Plus Oldu

En İyi Kameraya Sahip Telefon Samsung Galaxy S6 Edge Plus Oldu

 

Samsung‘un yeni akıllı telefonu Galaxy S6 Edge Plus yapılan Benchmark testinde kamera çekimleri ve video kalitesi ölçülerek yılın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu oldu. Dünyanın önde gelen kamera değerlendirme platformu tarafından yapılan testin detayları haberimizde.

GALAXY S6 EDGE KOLTUĞA OTURDU

Ekim ayı içerisinde “yılın en iyi kamerasına sahip telefonlar” listelenmeye başlanırken, sonuçlar da gelmeye başladı. Bu yılın başlarında lider götüren ve koltuktan inmeyen Sony Xperia Z5’in kamerası 87 puan ile birinciydi. Ancak kamera listesi tekrardan güncellenerek en iyi kameraya sahip akıllı telefon Samsung Galaxy S6 Edge Plus oldu. 

Paylaşılan listede 87 puan ile ilk sıraya oturan Galaxy S6 Edge Plus’ı Sony Xperia Z5 yine 87 puan ile takip etti. Ardından yine Samsung Galaxy S5 ve iPhone 6S takip etti. Biz de bu akıllı telefonların ilk beşe giren tüm listesini sizlerle paylaşıyoruz. Yayınlanan seride ise en kötü kameraya sahip akıllı telefon 50 puan ile iPhone 4 oldu. 

samsung_galaxy_s6_edge
Dilerseniz ilk olarak birinci olan Galaxy S6 Edge Plus kamera performansına yakından bakalım.

GALAXY S6 EDGE PLUS KAMERA PERFORMANSI

DxOMark Benchmark testlerinden 87 puan toplayan Samsung Galaxy S6 Edge Plus‘ın kamerası bir amiral gemiye yakışır şekilde performans sergiliyor. Fotoğraflara odaklanma, odak anındaki yapılan zoom ve bu zoomdan çıkan fotoğraf kalitesi merceğinin ne kadar kaliteli olduğunu ortaya çıkartmış.

İyi ışık koşullarına maruz kalan S6 Edge’nin HDR modu dinamik ve çok yüksek kontrastlı sahnelerde zaman zaman başarısız olduğu görülüyor. Ancak bu başarısızlık diğer akıllı telefonların performanslarına göre çok üst düzeyde. Aşağıdaki fotoğraf performansına baktığımızda iki binaya yapılan 6X zoomdan sonra çekilen görüntüleri göreceksiniz. Bu kadar zoomdan sonra yine fotoğrafların çok net bir şekilde yansıması Galaxy S6 Edge Plus kamerasına hak edici bir değer veriyor.

 

galaxy-s6-edge-kamera

 

OTOMATİK HDR MODU PERFORMANSI

Galaxy S6 Edge Plus‘ın kamerasında yer alan ve otomatik olarak devreye giren HDR modu, yüksek dinamik sahnelerde ve tüm ışık koşullarında mükemmel bir performans ortaya koyuyor. Hatta aşırı derecede düşük ışık koşullarında bile aşağıdaki fotoğrafta yer alan ( sağda ) görüntüleri elde edebilmeniz mümkün.

Kısacası düşük ışık koşullarında dinamik aralık ve güçlü renk uygulaması genellikle mükemmel düzeyde seyir ediyor.

galaxy-s6-edge-hdr

 

SAMSUNG GALAX S6 EDGE PLUS FOTOĞRAF VE VİDEO PUANLAMASI

Samsung’un amiral gemisi her türlü çekim koşulundaki performansı ve değerlendirmesinden sonra toplam puanları ortaya çıkarak “yılın en iyi kameraya sahip akıllı telefonu” olma avantajını ele geçirdi. Şuanda 2015 sezonu bitmeye yakın daha iyisi yapılana kadar şimdilik Galaxy S6 Edge Plus en iyisi oldu.

galaxy-s6-edge-kamera-performansi

 

2015’İN EN İYİ KAMERAYA SAHİP AKILLI TELEFON LİSTESİ

Halayın başını Samsung Galaxy S6 Edge Plus çekerken, en iyi kameraya sahip akıllı telefon listesi aşağıdaki gibidir. Bu listede yer alan akıllı telefonlarda aynı puana sahip cihazlar görülebilir. Bu puanlamaların sıralaması kamera ve video bazlı çekimler ön planda tutularak performans uygulamasınca listelenmiştir.

* Samsung Galaxy S6 Edge Plus – 87 Puan

* Sony Xperia Z5 – 87 Puan

* Samsung Galaxy Note 5 – 86 Puan

* Samsung S6 Edge – 86 Puan

* Apple iPhone 6S Plus – 84 Puan

* Google Nexus 6P – 84 Puan

* Moto Droid Turbo 2 – 84 Puan

* LG G4 – 83 Puan

* Moto X Style – 83 Puan 

* Samsung Note 4 – 83 Puan

* Apple iPhone 6S – 82 Puan

* Apple iPhone 6 – 82 Puan

* BlackBerry Priv – 82 Puan 

* Sony Xperia Z3 – 82 Puan

* Samsung Galaxy S5 – 79 Puan

* Sony Xperia Z3 – 79 Puan

* Sony Xperia Z2 – 79 Puan

* Google Nexus 6 – 78 Puan

* Nokia 808 Prueview – 76 Puan

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/en-iyi-kameraya-sahip-telefon-samsung-galaxy-s6-edge-plus-oldu-3016/ linkinden 28.10.2021 23:10:30 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • Telefon guzel ama onun da yanları bozuk çıkabiliyomuş diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum artık

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad