Volkswagen ID. 2all

En Ucuz Elektrikli Volkswagen ID. 2all için İlk Gösterim Yapıldı

  Google News

ID serisi ile elektrikli otomobil pazarında kendisini gösteren Volkswagen, uzun süredir beklenen uygun fiyatlı otomobili Volkswagen ID. 2all için duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni araç elektrikli olmasının yanında, en kompakt modellerden de biri olacak. Tabii ki bunun yanında aracın en büyük özelliği, aynı zamanda markanın en uygun fiyatlı araçlarından da biri olması olacak.

Henüz aracın seri üretim versiyonu için ne gibi değişiklikler yapılacak belli değil ama bu konsept model üzerinden açıklanan detaylara bir bakalım.

Volkswagen ID. 2all için Açıklanan Özellikler Nasıl?

Aracın prototip versiyonu olarak görebileceğimiz bu ilk versiyonda Golf serisini andıran bir tasarım dili dikkatimizi çekiyor. Aracın boyutları açısından da daha çok Polo modellerini yansıttığını söylemek lazım.

Volkswagen ID. 2all

4.050 mm uzunluk, 1.812 mm genişlik ve 1.530 mm yükseklik ile duyurulan prototip model, aks mesafesi kısmında ise 2.600 mm uzunluk değerine sahip olacak. Aks mesafesi açısından değerlendirecek olursak, birazcık kısa bir aks sunulmuş olacak diyebiliriz.

Volkswagen ID. 2all

Aracın iç mekanı da gösterildi. En ucuz Volkswagen elektrikli aracının iç mekanda 10.9 inçlik bir dijital gösterge paneli, 12.9 inçlik bir dokunmatik multimedya ekranı olduğunu da görüyoruz. Direksiyon simidi kısmında da konsol kısmında da ek buton kontrollerinin kaldırıldığı araç, muhtemelen farklı döşeme seçeneklerine de sahip olacak.

Volkswagen ID. 2all Teknik Açıdan Neler Sunacak?

Aracın motoru konusunda da bazı bilgiler verildi. Buna göre tanıtımı yapılan modelde 166 kW değerinde güce sahip olan bir elektrikli motor göreceğiz. Ortalama 230 beygir civarlarında bir beygir gücü sunulmuş olacak.

Menzil değeri bu motorla beraber 450 km olarak açıklandı. Ama Volkswagen ID. 2all için farklı versiyonlar olur mu ya da motor konusunda değişik seçenekler de sunulur mu bu net değil.

Aracın seri üretim versiyonunun 25 bin Euro’nun altında kalacağı da verilen bir diğer bilgi oldu. En ucuz elektrikli Volkswagen modelinin çıkış tarihi ise 2025 yılı olarak gösterildi. Tabii ki çıkış tarihi ve fiyat bilgileri tam olarak kesinleşmiş değil.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video