Cuma, Mayıs 24, 2024

Exynos 2100 İşlemcili Galaxy S21 Ortaya Çıktı!

Paylaş

silkroad gaminggentr

Samsung, Qualcomm’un yonga setini amiral gemisi Galaxy cihazlarının hepsine dahil etmediği için çok fazla eleştiri aldı; bunun nedeni, Exynos destekli amiral gemisi Galaxy telefonlarının Snapdragon modelinin performansıyla eşleşmemesi, ancak şirket hiçbir zaman pes etmeseydi. kendi Exynos yonga setinin geliştirilmesi. Ve şimdi bunca yıldan sonra, Samsung’un kendi yonga setini geliştirme konusundaki sıkı çalışması karşılığını veriyor gibi görünüyor.

İki ay önce, Exynos 2100 ile çalışan Galaxy S21‘in, Geekbench kıyaslama testinde Snapdragon 880 işlemci tarafından desteklenen modelden daha iyi performans gösterdiğini bildirmiştik. Bunun dışında Exynos 2100, Exynos ile çalışan S20’den %35’e kadar daha iyi pil ömrüne sahip olacak ki bu çok büyük bir gelişme. Öte yandan, Snapdragon 888 ile çalışan S21, analist @TheGalox_‘a göre Snapdragon 865 + destekli S20’den %15 daha iyi pil ömrüne sahip olacak.

exynossss
Exynos 2100 İşlemcili Galaxy S21 Ortaya Çıktı! 2

Bu sayılara inanılırsa, Exynos 2100 neredeyse her yönden önceki modellerden çok daha iyi olacak ve bu tüketiciler için kesinlikle iyi bir haber. Vivo, Oppo, Xiaomi gibi önde gelen akıllı telefon üreticilerinin önümüzdeki yıl Exynos yonga setini benimseyecekleri söyleniyor, bu da bu rakamların yalan olmadığını gösteriyor.

Ne yazık ki, Exynos 2100 ile çalışan Galaxy S21’in dünyanın her yerinde bulunma olasılığı oldukça düşük. Amerika Birleşik Devletleri’de bulunuyorsanız, Exynos varyantının ülkede satışa sunulma olasılığı düşük olduğundan, muhtemelen Snapdragon 888 tarafından desteklenen S21’i satın alabileceksiniz.

Zeliha Yılmaz
Zeliha Yılmaz
Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler