PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Güvenlik Durumu Kontrolü Nedir ?

Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü Nedir ?

 

Son zamanlarda ülkemizde de gerçekleştirilen terör saldırılarında veya afetlerde bir yakınınızdan haber alamıyorsanız Facebook üzerinden yapılan Facebook Güvenlik Kontrolü sayesinde tanıdığınız kişiler “güvende” olarak bildirdiği taktirde haber alabiliyorsunuz.

FACEBOOK GÜVENLİK KONTROLÜ NEDİR ?

Dün Ankara’da gerçekleştirilen hain saldırıdan insanlarımız hayatını kaybetmiş 60’a yakın kişi de yaralanmıştı. O bölgede yaşayan veya bulunan kişilerin sevdiklerine haber vermeleri için Facebook yeni bir kontrol durumunu aktif hale getirdi.

Facebook Güvenlik Kontrolü sayesinde arkadaşlarınıza bildirim giderek “Ahmet Türkiye’nin Başkenti Ankara’da güvende olduğunu bildirdi” şeklinde bildirimler geliyor. Bu sayede ulaşamadığınız kişilerden iyi olup olmadığına dair bilgi almış oluyorsunuz.

facebook-guvenlik-durum-kontrolu
GÜVENLİK DURUM KONTROLÜ NE KADAR SAĞLIKLI ?

Malumunuz Ankara’da yaşayan insanlar saldırı sonucu sevdiklerine ulaşabilmek için seferber oldular adeta. Kilitlenen telefon trafiği ve yavaşlayan hatlardan eğer sevdiklerinize ulaşamadıysanız, Paris’te gerçekleştirilen saldırılarda Facebook‘un getirmiş olduğu uygulama ile sevdiklerinize iyi olduğunuzu bildirebilirsiniz.

Güvenlik Durum Kontrolü hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Ankara‘da yaşanan terör olayları ve ardı arkası kesilmeyen bu gibi saldırıların bir an önce son bulmasını yüce Allah’tan diliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Umarız ülkemizin içinde bulunduğu bu durum kısa süre içerisinde toparlanarak üstesinden gelir.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Çok mantıklı bende facebookun yaptığı güvenlik kontrolü uygulaması. Örnek olarak benim facemde ıbrahim diye bir arkadaşım var bende numarası yok çok da samimi değilim Faceden bildirim yapınca bana da düşüyor güvende diye böyle durumlar için güzel

  • Çok gerekliydi zaten millet kırılıyor ülke savaşın eşiğinde hala facebook derdindeyiz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video