PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Kanvas Reklam Nedir?

Facebook Kanvas Reklam Nedir?

 

Facebook reklamları bilgiğiniz üzere sık sık karşımıza gelmekte. Bu bağlamda facebook kullanıcılarına değerli markaların kendi tanıtımlarını,müşterilerine kendilerini yada ürünlerini daha rahat anlatmasına olanak sağlamak için kanvas reklam adını verdiği reklam modelini duyurdu.Kanvas, işletmelerin Facebook’ta hikayelerini anlatmak ve ürünlerini sergilemek için kullanabilecekleri sürükleyici bir mobil tecrübe reklam aracıdır.

 

Kanvas, Haber Kaynağında yayınlanan bir Haber Kaynağı Birimiyle irtibatlıdır. Haber Kaynağı birimleri, İrtibat Sayfa Gönderisi formatına dayanır ve resim veya video içerebilir. Kanvas, hikayenizi anlatmanız için değişik bileşenler sunar. Bu bileşenler değişik yapılandırmalarla bir araya getirilebilir.

 

Kanvas‘a reklam örnekleri için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

 

canvas-facebook reklamı1

 

Bir Kanvasta 20 adede kadar fotoğraf kullanılabilir

 

canvas-metin kutusu şeklinde reklam

 

Maksimum 500 karakter

 

canvas-ürün reklam

 

Reklam verenin ürün kataloğu yüklemiş olması gerekmektedir.

Kanvas en iyi performans gösteren ürünleri dinamik olarak gösterdiği için birleştirilmiş pikselin doğru şekilde kurulması gerekir.  şimdilik ürünlerin gösterilme sırasını  reklam verenler seçememektedir.

 

canvas-video reklam

Birden fazla video kullanılabilir fakat 2dk’yı geçmemek şartı ile

Küçük Resim: Videonun ilk kare görüntüsüdür.

Videonun en az 720p çözünürlükte olması gerekmektedir.

 Türkiyeden Örnek Reklam

 

Şuan ülkemizde bu reklam modelini ilk kullanan Vodafone olduğunu görmekteyiz,ilerleyen zamanlarda diğer kurumsal firmalardan da aynı reklam modellerini sıkça göreceğimizi sanıyorum.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-kanvas-reklam-nedir-4541/ linkinden 28.10.2021 23:10:07 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

2 Yorum

  • Instagram reklamlarından sonra kanvas reklamlar yanlış bir hamle olacak. Daha Instagram reklamlarının TBM’leri dönüşümleri oturmadı ki

  • Kanvas reklam verebilmek için ilk defa hesap açtıysak yine verebilecek miyiz ?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad