Facebook, PC Hocası
Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook Messenger, Instagram ve Whatsapp Mesaj Sistemi Birleşiyor

Facebook Messenger, Instagram ve Whatsapp Mesaj Sistemi Birleşiyor

Facebook, PC Hocası

Neredeyse sosyal medyanın tekeli haline gelen Facebook, sahip olduğu tüm platformların mesaj sistemlerini birleştirmek için çalışmalar yapmaya başladı. Buna göre tüm uygulamalar arasında kullanılabilecek bir mesaj ağı oluşturulacak.

TNYT’de ortaya çıkan bir rapora göre Facebook, sahip olduğu platformlar; Messenger, Instagram ve Whatsapp arasında karşılıklı mesajlaşmaya olanak tanıyan bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. 

Bilgilere göre her platform, sunduğu hizmeti aynı şekilde bağımsız olarak sürdürecek. Ancak platformlar arasında yalnızca bir uygulamayı kullanan bir kullanıcı, kullanmadığı uygulamaya sahip bir kullanıcı ile doğrudan iletişim halinde olabilecek. Yeni sistem aynı zamanda güvenliği arttırabilmek amacı ile uçtan uca şifrelemeyi de destekleyecek.

Facebook, PC Hocası

Facebook:

“Yapabileceğimiz en iyi mesajlaşma deneyimlerini oluşturmak istiyoruz. Kullanıcıların daha hızlı, basit ve güvenilir bir şekilde birbirleri ile mesajlaşmalarına olanak tanımak, aynı zamanda birbirleri ile çok daha kolay şekilde bağlantılar kurmaları için uğraşıyoruz.”

açıklamasında bulunarak sistemin kullanıcı odaklı geliştirildiğini bildirdi.

Tabii ki birleşik bir sistem oluşturmanın, reklam tarafında da Facebook lehine olumlu etkiler doğurabileceği düşünülüyor. Aynı zamanda şirket, Apple iMessage ve Google Mesajlar servisleri ile de rekabet edebilmeyi amaçlıyor olabilir. 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar