reklam
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsAppFacebook, WhatsApp’ Üzerinden Kripto Para Birimi Transferi Yapabilir!

Facebook, WhatsApp’ Üzerinden Kripto Para Birimi Transferi Yapabilir!

Bloomberg‘de yayınlanan  bir rapora göre, kullanıcıların WhatsApp mesajlaşma servisinden para transferini sağlayacak dijital bir para birimi geliştirdiği iddia edildi. Rapora göre  ilk önce Hindistan’daki havale piyasasında kullanılacağı yönünde. Facebook konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

 

Mayıs ayında, haber sitesi Cheddar‘ın yayınladığı bir haber de  Facebook’un güvenli çevrimiçi ödemeler için kendi dijital para birimini oluşturma olasılığı konusunda “çok ciddi” olduğundan bahsetmişti. Facebook o sırada blockchain uygulamalarına bakan küçük bir ekibin – bitcoin gibi kripto para birimlerinin arkasındaki şifreleme teknolojisi – olduğunu söyledi.

iOS için WhatsApp'a 'Karanlık Mod' Desteği Geliyor!

İsimsiz kaynaklar Bloomberg’e verdiği demeçte, şirketin ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin geliştirmeyi planladığını belirterek, yine de bitcoin’in değerini korumak için strateji ve yollar üzerinde çalışıyor açıklamasında bulunuldu.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz