PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Yeni Emoloji’leri Beğen Butonuna Ekledi

Facebook Yeni Emoloji’leri Beğen Butonuna Ekledi

 

Facebook yeni yaptığı güncelleme ile uzun zamandır şikayet edilen durumu devreye soktu. Artık haber akışınıza düşen veya herhangi bir sayfada gördüğünüz kayıplar, toplumsal olaylar, hastalıklar veya dehşet verici paylaşımlar için “beğen” butonu yerine duygularımızı kolayca ifade edebileceğimiz emoloji butonlarını getirdi.

EMOLOJİ BUTONLARI NASIL KULLANILIYOR ?

Facebook Reactions olarak duyurulan yeni emolojiler aslına bakarsanız haber akışlarında veya beğendiğiniz sayfalarda kötü bir olayı “beğenmek” zorunda bırakan butonunu genişletmek için bu çalışmayı yaptı. Örnek olarak üzücü bir haber gördüğünüzde beğenmek yerine duygularımızı ifade edebileceğimiz emolojiler dahil edildi.

fb-emoloji
Mobilde yeni emolojileri kullanabilmek için “beğen” butonuna basılı tutarak yapabiliyorsunuz. Normal tarayıcılarda yapabilmek için ise “beğen” butonunun üzerine gelerek açılan yeni menüden emolojileri seçebiliyorsunuz. Yeni gelen emolojiler arasında kalp, şaşırma, üzüntü, kahkaha ve kızgınlık gibi ifadeler yer alıyor.

Facebook üzerinde gerçekleştirilen bu büyük değişikliğin pozitif etkilerinin olduğunu söylememde fayda var. Zorunlu olarak kötü bir içeriği beğenmek yerine artık bu emolojiler ile ifade edilebilecek.

Uzun zamandır beklenen bir diğer konu ise “dislike” butonuydu. Ancak yeni gelen emolojiler uzun bir süre bu butonu kullanıcılarına aratacak gibi görünüyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-yeni-emolojileri-begen-butonuna-ekledi-4460/ linkinden 28.10.2021 19:10:47 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad