Fallout 4’te Mustafa Kemal Atatürk İmzası Görüldü!

Milyonlarca oyuncunun tutkunu olarak piyasada rekor kıran Fallout 4'te çok ilginç bir sahne yaşandı. Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası oyunun içerisindeki bir sahnede beyzbol topunun üzerinde imzalı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

FALLOUT 4'TE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İMZASI

Bu haberi yaparken Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemiz için vermiş olduğu büyük emekler ve kazandırdığı savaşları günümüzde hala saygı ile anmaktayız, anmaya da devam edeceğiz.

Bu bizim ülkemizin boynunun borcu olduğu gibi, gelecek nesiller de Kemal Atatürk'ü tanıyarak büyümeye devam edecektir. Ancak ülkemiz dışındaki sınırlarda şimdiye kadar "düşman" olarak nitelendirdiğimiz ülkeler de Mustafa Kemal Atatürk'ü yakından tanıdıkları için şimdiye kadar görmemezlikten geldiler.

Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası beyzbol topunun üzerine yerleştirilmiş bir şekilde göründü. Aslına bakılacak olursa o imzayı oraya yerleştirmek hem bizim için hem de bazı fark edilmesi gereken değerler için "gelişme" olarak sayılabilir. Çünkü bizim saygı duyduğumuz Ulu Önder'in başkaları tarafından akıllara getirilip, o sahne içerisinde yer verilmesi bence bir değer olarak nitelendirilebilir, hele ki oyunun Fallout 4 gibi büyük bir oyun içerisinde ise.

Diamond City
'deki Moe Cronin'den alınan Out in Left görevine başladığınız anda bizler için önem taşıyan beyzbol topunu alabiliyorsunuz. Paylaşılan ekran görüntüsünü aşağıdan inceleyebilirsiniz.

fallout-4-gelistiriciler

FALLOUT 4'TE TÜRK GELİŞTİRİCİ BULUNMUYOR

Evet, doğru duydunuz. Oyunun içerisinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk imzası akıllara "acaba Türk birisi mi var ?" sorusunu getiriyor. Ancak hem Wikipedia hem de diğer platformlardaki geliştiricilere baktığımızda oyunun kadrosu içerisinde Türk hiç bir kimse bulunmuyor. Bu da akıllarda soru işareti bırakıyor diyebiliriz.

NOT: Oyun 10 Kasım tarihinde çıktığı için Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasının bu yüzden oyunun içerisinde yer verildiği kanaatindeyiz. Oyunun içerisindeki ekran görüntüsünü bölüm sonu canavarındaki bir takipçi tespit ederek bildirmiştir.

fallout-4-kemal-ataturk-imzasi

İlgili Etiketler