Fallout 4'te Mustafa Kemal Atatürk İmzası Görüldü! - PC Hocası

Fallout 4’te Mustafa Kemal Atatürk İmzası Görüldü!

 
- PC HOCASI

Milyonlarca oyuncunun tutkunu olarak piyasada rekor kıran Fallout 4'te çok ilginç bir sahne yaşandı. Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası oyunun içerisindeki bir sahnede beyzbol topunun üzerinde imzalı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

FALLOUT 4'TE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İMZASI

Bu haberi yaparken Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemiz için vermiş olduğu büyük emekler ve kazandırdığı savaşları günümüzde hala saygı ile anmaktayız, anmaya da devam edeceğiz.

Bu bizim ülkemizin boynunun borcu olduğu gibi, gelecek nesiller de Kemal Atatürk'ü tanıyarak büyümeye devam edecektir. Ancak ülkemiz dışındaki sınırlarda şimdiye kadar "düşman" olarak nitelendirdiğimiz ülkeler de Mustafa Kemal Atatürk'ü yakından tanıdıkları için şimdiye kadar görmemezlikten geldiler.

Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası beyzbol topunun üzerine yerleştirilmiş bir şekilde göründü. Aslına bakılacak olursa o imzayı oraya yerleştirmek hem bizim için hem de bazı fark edilmesi gereken değerler için "gelişme" olarak sayılabilir. Çünkü bizim saygı duyduğumuz Ulu Önder'in başkaları tarafından akıllara getirilip, o sahne içerisinde yer verilmesi bence bir değer olarak nitelendirilebilir, hele ki oyunun Fallout 4 gibi büyük bir oyun içerisinde ise.

Diamond City
'deki Moe Cronin'den alınan Out in Left görevine başladığınız anda bizler için önem taşıyan beyzbol topunu alabiliyorsunuz. Paylaşılan ekran görüntüsünü aşağıdan inceleyebilirsiniz.

fallout-4-gelistiriciler

FALLOUT 4'TE TÜRK GELİŞTİRİCİ BULUNMUYOR

Evet, doğru duydunuz. Oyunun içerisinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk imzası akıllara "acaba Türk birisi mi var ?" sorusunu getiriyor. Ancak hem Wikipedia hem de diğer platformlardaki geliştiricilere baktığımızda oyunun kadrosu içerisinde Türk hiç bir kimse bulunmuyor. Bu da akıllarda soru işareti bırakıyor diyebiliriz.

NOT: Oyun 10 Kasım tarihinde çıktığı için Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasının bu yüzden oyunun içerisinde yer verildiği kanaatindeyiz. Oyunun içerisindeki ekran görüntüsünü bölüm sonu canavarındaki bir takipçi tespit ederek bildirmiştir.

fallout-4-kemal-ataturk-imzasi

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 • Kez Okundu
 • 4 Yorum
 • 0 Beğeni
 • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR
  • Hasan Demirci

   15.11.2015 - 18:14
  • Adam Dünya liderlerini Antalya’ya topladı. Dünya LİDER’lerini, Siz kalkmış Topun üstünde Atatürk İmzası var diye haber yapıyorsunuz. Biz oyun yapsak Hitlerin İmzasını koysak Almanlar demez mi “ulan Elin Türkü niye benim geçmişimi kendi oyununa koyuyor” diye. Sizde Niye koydular demeyin de imzasını koymuşlar heyoooo diye sevinin.

   Cevapla
   • Taner AYDOS
   • Taner AYDOS

    15.11.2015 - 19:56
   • Merhabalar Hasan Demirci,

    Burada konu ne yazık ki siyaset değil. Ülkemiz için gerçekleştirilen G20 zirvesi bizlere fayda sağlayacaktır illahi Ne Mutlu bize deriz yine. Ancak tarihte görülmemiş dünyanın en büyük oyunlarından olan Fallout serisini milyonlarca insan takip ediyor. Düşünüp, akıl etmiş olmaları ve imzayı oraya koymaları normal bir durum değil.

    Saygılarımızla,

    PCH Online

    Cevapla
   • onur

    15.11.2015 - 20:09
   • biri şuna g20’nin her yıl dönem başkanı ev sahipliğinde toplandığını falan anlatsın. arkadaş yıllık olağan toplantıyı bile büyük liderimizin başarısı diye yedirdiler ya size başka bişey demiyorum..

    Cevapla
  • Lakin

   16.11.2015 - 7:09
  • Kemal Atatürk zamanında çok işler yaptı, fallout 4 te imzası olmuş çok mu eşşek değiller ise koyacaklar tabi

   Cevapla


 • ads

  EN ÇOK OKUNANLAR

  POPÜLER İNCELEMELER

  ads