Fotoğraflarınızı Çizen Yapay Zeka: Lensa!

  Google News

Son zamanlarda sosyal medyada takip ettiğimiz hemen hemen herkesin “yapay zekanın elinden ben” ya da “yapay zekaya kendimizi çizdirelim dedik ehehe” gibi açıklamalar ile paylaşım yaptığını mutlaka görmüşsünüzdür. Peki kim bu yapay zeka, ona kendimizi nasıl çizdireceğiz? Bu makalede sizlerle birlikte Lensa uygulamasını tanıyor olacağız.

Lensa; aslında Google Play Store ve Apple Play Store’da yer alan yapay zeka destekli bir fotoğraf düzenleme uygulaması fakat yapay zeka ile çalışan yeni bir özellikleri sayesinde tüm Türkiye tarafından bilinir hale geldi.

Lensa uygulamasında fotoğraflarınızı yapay zeka desteğiyle daha düzgün bir şekilde düzenleyebilir, retouch yapabilir ve dilerseniz yapay zekadan sizi çizmesini isteyebilirsiniz. Uygulamanın çalışma mantığı ise oldukça basit.

Lensa uygulamasında yapay zekaya kendimizi nasıl çizdiriyoruz?

Öncelikle bu özelliğin ücretli olduğunu belirtmemizde büyük bir fayda var dostlar, 89.90 TL başlayan fiyatlarla tek seferlik yapacağınız ödemelerde aylık belirli bir kullanım kotanız bulunuyor ve akabinde özelliği kullanmaya başlıyorsunuz. Yapay Zekaya kendinizi çizdirmeniz ise oldukça basit bir işlem;

Lensa’nın yapay zekası sizden 20 farklı özçekim (selfie) fotoğrafınızı yüklemenizi istiyor ardından bu fotoğraflarınız ile yapay zeka eğitiliyor ve yüklediğiniz fotoğraflar dahilinde size alternatif başka çizimler gösteriyor. Son zamanlarda popüler hale gelen Lensa uygulaması hakkında fikirleriniz neler, yapay zekanın gündelik yaşama girmesini nasıl buluyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video