PC HocasıFotoğraf MakinesiFujifilm X-Pro2 İncelemesi

Fujifilm X-Pro2 İncelemesi

 

Fujifilm‘in yeni kompakt kamerası olan X-Pro2 performansı, teknik özellikleri ve incelemesi ile bu hafta PCH Online’ın rehberinde. Fujifilm X-Pro2 incelemesi ve detayları haberimizde.

Fujifilm X-Pro2 İncelemesi

Sürpriz olmayan bir şekilde X-Pro1 versiyonundan sonra çıkan X-Pro2 dış görünüşü ile önceki modeline göre epey bir fark oluşturmuş. Fakat ince ayarlarının sayısı, geliştirmeler ve diğer eklemeler bu makineyi çok daha arzulanan bir hale dönüştürmüş. Gövde aynı şekil, boyut ve siyah görünüme sahip durumda. İki makine arasındaki farklılıkları anlayabilmek için gerçek bir nerd bakış açısına sahip olmak gerekiyor.

Sağ el kavraması gözle görülür bir şekilde farklı bir biçime sahip ve fazladan bir adet kadranı bulunuyor. Fark edilmeyecek olan ise geliştirilen çekim kalitesi. Bu kamera su geçirmediği gibi, sızdırmayan magnezyum alaşım gövdesi doğanın ona savurduklarına adeta aldırış etmiyor desek yeridir. Her türlü koşulda kullanabilmek için müthiş tasarlanmış. Fujifilm X-Pro2 cihazı, X-Pro1’e göre biraz daha ağır. Buna rağmen taşırken ağırlığını hemen hissetmeseniz bile, bir kaç dakikadan sonra ağırlığın giderek artmaya başladığını hissedebiliyorsunuz.

Fujifilm-X-Pro2-06
Fujifilm X-Pro2 Neler Yeni ?

Cihazda bir diğer ekleme çift SD kart özelliği. X-Pro2, 2 adet kart okuyucu desteği sunan ilk aynasız kamera olma özelliğini taşıyor. Bu da fotoğraflarınızın yedeğini PC kullanmaya gerek kalmadan alabileceğiniz anlamına geliyor. Ek olarak elektronik ya da optikal arasında geçiş yapabilen hibrit vizörü, EVF Sony‘nin en iyi makinesinin berraklığı ile uyum göstermiyor. Daha karanlık koşullar için farklı seçeneklere sahip olması iyi olmuş.

Geliştirilen APS-C sensörü sayesinde 24.3 megapiksellik çözünürlük sunuyor. Maksimum ISO şimdi taktire şayan bir şekilde 51.200‘e dönüyor. Otomatik odaklaması da iyi bir revizyondan geçirilmiş. Çekim yapmadan önce bir kez vizör ayarı yaptığınızda, X-Pro2‘nin kullanımı çok daha kolay hale dönüşüyor. Ayarları değiştirmek için hiçbir çaba harcamanıza gerek yok. Bu açıdan kaliteli fotoğraf çekebilmek için makineyi çok kurcalamaktan hoşlanmayanlar için ideal diyebilirim. Her şey kolay kullanım için tasarlanmış durumda.

Fujifilm-X-Pro2-01

Fujiflm X-Pro2 ile 12 Saat

 

 • 1 dk – Kutuyu açtıktan sonra X-Pro1’den farklarını incelemeye başlıyoruz. Makine ele alınabilir ve güzel tasarıma sahip.
 • 10 dk – Lenssiz 500 gram olduğu için bir müddet sonra ağırlığı daha net hissetmeye başlıyorsunuz. Sürekli yarım kilo ile dolaşmak size ekstra yük oluyor.
 • 15 dk – Hafif bir kamera olmasa da, cihazı elinize aldığınızda o sağlamlığı hissedebiliyorsunuz.
 • 30 dk – Optik vizörün kalitesi gayet başarılı ve yerinde.
 • 35 dk – Otomatik odaklaması X-Pro1’e göre daha hızlı ve geliştirilmiş.
 • 55 dk – Kişiselleştirilebilir kontrol düğmeleri mevcut. Ancak kişiselleştirmek için ilk önce kendiniz kişiselleşiyorsunuz. Epey bir karışık ve uzun..
 • 1 saat – Görüntü kalitesi fantastik ve başarılı
 • 4 saat – Keskinlik, berraklık ve renkler tam puan almayı başarıyor.
 • 5 saat – Şarj bitti 🙁
 • 6 saat – Fuji’nin 35mm f/2.0 lens çok uygun olurdu ancak fiyatı cep yakıyor.
 • 9 saat – Sabitlenemeyen 35 mm lensi ile çok titrek video çekiliyor.
 • 12 saat – Sony A7S ile Olympus PEN-F düşük ışıkta daha iyi iş çıkartabiliyor. X-Pro2‘nin düşük ışık performansını beğenmedik.

 

Fujifilm X-Pro2 Teknik Özellikler ve Fiyatı

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/fujifilm-x-pro2-incelemesi-21651-8999/ linkinden 29.07.2021 04:07:10 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video