Geliyor: GALAX GTX 1660 Ti Ekran Kartı Görüntülendi

GALAX kaynaklı bir sızıntı ile birlikte GeForce GTX 1660 Ti ekran kartının kutu tasarımı ve görüntüleri onaylandı. Çok yakın zamanda piyasada olması beklenen GTX 1660 Ti ekran kartları RTX (Ray Tracing) ve DLSS gibi teknolojileri içermiyor.

GALAX GeForce GTX 1660 Ti

Üreticinin yeni ekran kartlarını hazırladığı ve depolardan çıkışının çok yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtelim. Ekran kartının kutu yapısı GTX 1660 Ti'ın piyasaya sürüleceğini doğruladığı gibi, bizlere de bir kaç detay sağlıyor. Aşağıda gördüğünüz fotoğraflar da GALAX'ın deposundaki dağıtım merkezinde çekilmiş görüntülerdir.

Kart 6GB GDDR6 belleğe sahip ve yukarıda belirttiğimiz gibi ışın izleme teknolojisini desteklemiyor. Bu yüzden de kart daha uygun fiyatlı olarak piyasaya giriş yapacak. NVIDIA burada kullanıcılarına partnerler ile birlikte iki farklı alternatif sunmuş olacak. Bütçesi yetmeyenler ortalama 500 TL daha ucuz olan bu kartları temin edebilecek.

Ayrıca GALAX GTX 1660 Ti arka panelinde DVI-D, HDMI ve DisplayPort konektörleri ile birlikte gelecek. Çift fanlı yapıda olduğunun da altını çizelim.

Böylece GTX 1060 Serisi Tarih Oluyor

NVIDIA orta ve üst segmentte yaptığı bu hamle sayesinde GTX 1060 ekran kartı serisini bitirmiş oluyor. Zira NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti şuanda 1536 CUDA çekirdeğine sahip. Ayrıca TU116 grafik işlemcisi ile birlikte gelecek.

Neden böyle bir hamle yaptığını merak edenler olabilir. Zira RTX 2060 ekran kartı zaten var. GTX 1660 Ti neden geliyor o zaman? Tek cevabı orta segmentte NVIDIA krallığını ilan edecek. Hem parayı yetmeyen kullanıcılar 1660 Ti alarak DSLL ve RTX desteği olmadan istediği oyunu oynayabilecek, hem de bütçesi biraz daha olanlar için ışın izleme teknolojili kartlar da kullanılabilecek.

Şuanda AMD'nin orta segmentteki durumu gerçekten kritiğe düşüyor. Kartlar ofisimize ulaştığında da testleri sizlerle birlikte gerçekleştirmiş olacağız.