PC HocasıCep TelefonuGeneral Mobile GM 6 Gümbür Gümbür Geliyor!!

General Mobile GM 6 Gümbür Gümbür Geliyor!!

 

General Mobile, Son Zamanlarda General Mobile GM5+ ve Android One ile Büyük Bir Atılıma Geçmişti Ürettikleri Fiyat Performans Cihazı Olan General Mobile GM 6 ile Büyük Yankı Uyandıracak Gibi.

General Mobil GM 6 Neler Sunuyor ?

General Mobile, Google ile anlaşmasının ardından, Android One projesini telefonlarında kullanmaya başlamıştı. Elinde güncelleme avantajını tutan General Mobile çıkarttığı cihazların özellikleri ve fiyatı göz öne alındığında fiyatına göre en iyi performans sağlayan telefonlar diyebileceğimiz cihazları piyasaya sürmüştü.

3 Gün sonra ürün yelpazesine yeni üyesi olan General Mobile GM 6‘yı katacak. General Mobile GM5+’ın en büyük ve neredeyse tek eksiği parmak okuyucusuydu ama fiyatını düşününce olmaması gayet normal. General Mobile GM6’ya entegre edilen parmak okuyucu eksiklikleri neredeyse kapattı.

Özelliklerine Gelecek Olursak

32 GB Depolama alanı ve 3GB RAM ile karşımıza çıkan telefon, 5.0 inçlik IPS 720p çözünürlüğünde IPS LCD bir ekran bizi karşılıyor. Bu ekrana Corning Gorilla Glass sınıfı bir koruyucu eşlik ediyor. 16 Milyon renk desteği veren bu ekran 400cd/m² nit parlaklık verebilirken, 294 ppi değerinde. Ekran/Kasa oranı ise 67.13% olarak belirtilmiş. GM6’da GM5Plus’ın izinden gidilerek 2.5D kavisli bir ekran konumlandırılmış.

3000mAh değerinde Li-Po,720p’ye günü kurtarabilecek kadar yetebilecek kadar bir pile yer verilmiş. Gelelim kamera yeteneklerine, 1080p 30Fps kayıt yapabilen arka kamerada başka, ön kamerada ise GM5Plus’da 13Mp değerindeyken GM 6’da pikseller düşürülmüş ve 8MP‘e getirmişler.

ARMv8 mimarili 64 bit 1.5GHz hızlarında 4 çekirdekli MediTek MT6737T işlemcisi GM6’nın kalbinde yatıyor, oyunların görevini üstlenmesi için de 600MHz’lik Mali-T720 MP2 konumlandırılmış, 3GB LPDDR3 Ram ve 32GB dahili depolamaya sahip olan GM 6’ya 128GB’a kadar SD Kart takmanız mümkün.Fiyatı konusunda net bir bilgi yok ancak General Mobile hünerlerini yeniden gösterecektir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • 1100 liraya bunu alacağıma hem daha kaliteli hem de daha yüksek özelliklere sahip Moto G4 Plus alırım.
    Hali hazırda GM 4G kullanıcısıyım. Garanti süresince 2 kez USB noktası arızası verdi. Garantiden sonra vereceği ben ödeyeceğim için hiçte ucuz bir cihaz olmuyor.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video