reklam
PC HocasıHaberlerGerçek Switchten farkı yok hatta daha ucuz

Gerçek Switchten farkı yok hatta daha ucuz

Nintendo Switch, üretiminin Covid-19′dan etkilendiğini gören birçok üründen biridir. Hibrid konsol için talep artışı ile birleştiğinde, ellerinizi bir araya getirmek zor kalır. Bu, fırsatçı firmaların, Switch oyunlarını bile oynamayan PowKiddy X2 gibi düşük klonları serbest bırakmasına neden oldu.
Nintendo Life tarafından bildirildiği gibi, Çin yapımı X2, Switch’e benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. 1.3 GHz’e ulaşan ARM Cortex-A7 dört çekirdekli bir işlemciye sahipken, 7 inçlik ekrandaki çözünürlük sadece 1.024 x 600, Nintendo’nun 1.280 x 720’sinden daha düşük. Ayrıca 3.000 mAh pil kullanıyor; 4.310mAh bileşen – ve 32GB depolama alanını genişletmek için bir TF kartı alırsınız.

PowKiddy X2, bir TV’ye HDMI çıkış bağlantı noktasını kullanarak bağlanabilir; bağlantı istasyonu yoktur. Bir Switch gibi görünse de, çıkarılabilir bir joycon almazsınız, bu nedenle bir televizyonda mulitplayer oyun oynamak, iki USB bağlantı noktası üzerinden bazı PlayStation tarzı denetleyicileri cihaza bağlamayı içerir. Sadece bazı kötü çevirilere verilebilecek şeyde bu, “HARİCİ ÇİFT KOL: Üç kişi kavga eder. Küçük bir arkadaşınızla tanışın ve çocukluğunuzu hatırlayın ve karanlığa doğru bir yolculuğun tadını çıkarın. ” Yazarın ‘küçük bir arkadaşla karanlığa yolculuk’ sesinin ne kadar kötü olduğunu anlaması pek olası değil

Jeff Bezos'tan Avustralya Yangınları için 690 Bin Dolarlık Bağış!

Orijinal makale için PowKiddy X2’yi yanlış kullanan daha az teknoloji meraklı ebeveynlerin bazı hayal kırıklığına uğramış çocukları olacaktır. Diğer vuruşlarda olduğu gibi, bu aslında Switch oyunları oynamıyor. Bunun yerine, Game Boy, Game Boy Advance, Game Gear, SNK Neo Geo, Capcom’un CPS arcade sistemi, NES / Famicom, SNES, Mega Drive ve Sony PlayStation gibi 11 retro sistemi çoğaltan bir dizi emülatörle birlikte geliyor.

Eski başlıklar, öykünme ve mutlak çöp olabilecek bir şey için 80 $ risk alıyorsanız, PowKiddy X2’yi Aliexpress’ten satın alabilirsiniz.

Aralık ayında, Mario ile kutuda gelen Nanica Smitch adlı daha utanmaz bir taklitçi satışa çıktı. Ayrıca, NES oyunlarının neredeyse tamamen yasadışı ROM’ları olan önceden yüklenmiş 800 başlık içeren kartuşları da kullanmadı.

 

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz