Gigabyte Yeni B450 AORUS Anakart Modellerini Duyurdu

Yeni B450 serisi anakartlar hayatımıza girdiği günden beri sizlere detayları aktarmaya çalıştık ve hala da devam ediyoruz. Son detay ise Gigabyte B450 AORUS serisi anakart modelleri ile birlikte genişledi. Peki yeni gelen B450 AORUS anakartlar son kullanıcılara ne gibi detaylar sunuyor?

Yeni AMD Platformu İçin Güncel ve Performans Detayları

Tayvan, Taipei menşeili Gigabyte Technology Co. Ltd, anakart ve ekran kartları konusunda geliştirmiş olduğu ve kattığı önemli detaylar ile zirvede. Şimdi ise B450 AORUS anakart modelleri son kullanıcılar için duyuruldu. Bu yeni modeller, AMD Ryzen işlemcilerinin 1. ve 2. nesillerini desteklediği gibi, BIOS güncellemesine ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanılabiliyor.

Aynı zamanda AMD'nin yenilikçi teknolojisi olan StoreMI'de yine Gigabyte B450 AORUS anakartları ile birlikte geliyor. Bu teknolojiyi kullanmak için önceki serilerde olduğu gibi ekstra ücret ödemenize gerek kalmıyor. Yani B450 serisi bir anakartınız varsa, StoreMI teknolojisinden de faydalanabileceksiniz. Peki bu teknoloji ne işe yarıyor?

Biliyorsunuz sistemlerimizde HDD, SSD veya M.2 disklerden bir veya birkaçını tercih ediyoruz. Bu durumu StoreMI teknolojisi ile birleştirerek müthiş hızlara erişebiliyorsunuz. Bu sayede ekstra ücret ödemeden ekstra performans, verim ve güç kazanmış oluyorsunuz. Bu da bizlere oyun içerisinde harita yüklenmelerinden tutun, Windows açılış durumlarımıza kadar çok iyi hızlar sunuyor.

Yeni Zırh Tasarımı

Anakartın tasarımına göz attığımızda ise yine ince detaylar gözümüze çarpıyor. Kart üzerinde entegre I/O koruması, yeni nesil WiFi ve USB Tip-CTM bağlantısı gibi detaylar sunarken, yeni zırh tasarımı ile birlikte anakartın en kritik alanlarından biri için gelişmiş soğutma çözümü sunarak, AORUS Falcon'un hatlarını vurguluyor.

Gigabyte lansman sırasında yeni modelleri şemalar halinde son kullanıcılara sunarken, B450 AORUS Pro ve B450 AORUS Elite ile AMD'den gelen B450 yonga setine dayanan en iyi seçenekler olarak daha fazla aşina olan terminolojiyi kullanarak model hiyerarşisini daha iyi temsil ediyor.

M.2 Desteği Var mı?

İlerleyen zamanlarda sisteminizi güncellemek istediniz veya hızınıza hız katmak istiyorsunuz. Bu sefer ekstra bir M.2 takviyesi sisteminiz için iyi bir tercih olacaktır. Ancak anakartınızda M.2 desteği yoksa, pek de yapabilecek bir şey bulunmuyor. Gigabyte'ın B450 AORUS serisi anakartlarında ise çift M.2 tasarımı ve iki M.2 termal hafızası ile, bağlantı seçeneklerinizi arttırabiliyorsunuz.

B450 AORUS Pro WiFi ve B450 I AORUS Pro WiFi modellerine göz attığımızda ise, tüm oyun ve medya akışı sevenler için ideal çözümler sunuyor. Kartlar en yeni nesil olan Intel Dual Band 802.11ac WIFI ile ön plana çıkıyor. Kompakt form faktörüne rağmen, Mini-ITX modeli, Intel Dual Band 802.11ac Wave 2'nin avantajlarını sırtlanarak sizi daha ileriye taşıyacaktır.

Konektörlerde Durumlar Nasıl?

B450 AORUS anakartlarının zengin özellikli arka paneli, hem modern uygulamalar için gerekli tüm bağlantı seçeneklerini hem de Tip-C ve Tip-A konektörleriyle birlikte USB 3.1 Jen2 dahil geleceğe hazır çözümler sunuyor. Premium AORUS görünümünü her zaman korumak ve kullanıcıların rahatlığını dikkate almak için I / O koruması artık anakart üzerinde entegre edilmiştir.

Fan Stop'lu Smart Fan 5, bu anakartlarda bulunan çok beğenilen soğutma teknolojisidir ve yoğun yükleme senaryoları sırasında anakartın diğer tüm bileşenlerle birlikte soğutulmasında önemli bir rol oynar. Anakart boyunca yerleştirilen çoklu hibrit fan başlıkları ve sıcaklık sensörleri, bu teknolojinin özüdür ve platformun en uygun koşullarda çalışmasını sağlamak için güçlü bir yazılım paketi ile birlikte çalışır.

Gelelim RGB Desteğine

Çoklu programlanabilir LED aydınlatmalı bölgeleri, çarpıcı efektleri ve 16,8 milyon rengi olan gelişmiş RGB Fusion aydınlatma sistemi ile güçlendirilen B450 AORUS Anakartlar, inanılmaz bir kişiselleştirme seviyesi sunar. Anakartın dört bir yanında bulunan 4-pinli başlıklar üzerinden 12V ve 5V dijital LED şeritleri için destek, her bilgisayarın benzersiz görünmesi için sonsuz yollar sağlar.

Özel GIGABYTE Ultra Durable bileşenleri, özel metal korumanın ağır grafik kartlarını desteklemek için yuvaların gücünü artırdığı ve ortak BIOS arızalarına karşı önde gelen koruma olan DualBIOSTM gibi zaman kazandıran bileşenler, bu anakartların zaman testine dayanma yeteneğini pekiştiriyor.

B450 AORUS Anakartlarının başlangıç dizisi, AT4 form faktörünü kullanan B450 AORUS PRO WIFI, B450 AORUS PRO ve B450 AORUS ELITE, mATX çözümü olarak B450 AORUS M ve Mini-ITX, B450 I AORUS PRO WIFI'dan oluşmaktadır.

Eğer yeni B450 serisi anakartlar hakkında merak ettiğiniz detaylar varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilir veya fikirlerinizi iletebilirsiniz.

İlgili Etiketler