PC HocasıHaberlerGökyüzünün Efendisi: DJI Phantom 4

Gökyüzünün Efendisi: DJI Phantom 4

DJI Phantom 4
 

Şimdiye kadar üretilmiş olan Drone‘lar arasındaki en iyi ve en gelişmişlerinden birisi olan DJI Phantom 4 modeli teknik özellikleri, fiyatı ve gelişmiş teknolojisi ile ağızları açık bırakıyor. DJI firmasının geliştirmiş olduğu Phantom 4 modeline ait detaylar haberimizde.

Drone Kazalarına Artık Son

ActiveTrack isimli yeni sistem sayesinde artık uçarken aynı zamanda çekimini yaptığı nesneye otomatik olarak odaklanıyor. Bu sayede drone iki kişi kullanıyormuş gibi çalışarak kullanıcısının işini kolaylaştırıyor. DJI Phantom 4 oluşturmuş olduğu 3 farklı boyutlu modeli sayesinde takip ettiği nesneyi her zaman görüş açısında tutuyor.

Diğer nesne takibi yapan kameralardan farklı olarak Phantom 4 çevredeki nesneleri de hafızasına alıyor. Bu sayede kameranın karşısına çıkan ağaç, duvar gibi bir nesne varsa Phantom 4’ün vurmasını engellemek için ya duruyor, ya da nesnenin etrafında dönmeye başlıyor.

DJI Phantom 4
Hangi Taraf Daha Şanslı ?

DJI Phantom 4‘ün nesne algılama teknolojisi kesinlikle mükemmel. Normal modda 60 km/s hıza ulaşırken, sport modu 70 km/s hıza ulaşabiliyor. Aynı zamanda bu hızda kontrolünüzü kaybettiğinizi düşünürsek, bir yere çarpacağınız zaman Drone’u tek parça halinde toplamak imkansız olurdu. DJI yeni teknolojisi sayesinde çarpışmayı neredeyse sıfıra indirerek masraflardan da sizi kurtarıyor. Drone‘u herhangi bir ağaca çarpmak isteseniz bile DJI’ın yeni cihazı buna engel oluyor.

DJI normal uçuş modunda daha önce 23 dakika uçuş süresini 28 dakikaya çıkartarak çokta fazla etki oluşturmasa da, kar kardır diyerek kendinizi tatmin edebilirsiniz. Yeni modelde böylece daha büyük bir batarya görmüş oluyoruz.

DJI Phantom 4
Kartal Gözü Kamera

DJI başarılı kamerasında önemli değişiklikler yapmamış. 4K kamerası başarılı çalışmaya devam ederken 1080p görüntü kaydını 120 fps ile gerçekleştiriyor. Bu sayede daha fazla detayı videonuza kaydedebiliyorsunuz. 4K çekimde ise 30 FPS olarak kayıt imkanı tanınıyor. DJI’ın bundan sonraki modellerinde 4K çekimin kalitesinin artmasını beklemek şaşırtıcı olmayacaktır. Aşağıdaki videodan DJI Phantom 4’ün detaylarını izleyebilirsiniz.

 

 

DJI Phantom 4 Teknik Özellikler

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/gokyuzunun-efendisi-dji-phantom-4-21621-8760/ linkinden 28.07.2021 15:07:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video