Google, Çalışanlarına Her Hafta COVID Testi Yaptıracak!

  Google News

90.000 Google çalışanı kısa süre önce haftalık ücretsiz COVID testlerine erişim elde etti. Wall Street Journal ilk olarak, ABD’deki her Google çalışanının (ve YouTube dahil yan kuruluşlarının) evde ücretsiz bir teste kaydolmaya uygun olacağı haberini bildirdi. Bu, Amazon gibi yalnızca perakende yeri veya depo gibi fiziksel bir konumda çalışmak zorunda kalan çalışanlara testler sunan diğer şirketlerden farklıdır.

Wall Street Journal raporuna göre Google, ortağı BioIQ’ya test başına 50 $ ödüyor. Bu, 90.000 çalışanla çarpıldığında haftada 4,5 milyon dolara çıkıyor.

Tabii ki 4,5 milyon dolarlık rakam, her çalışanın tekliften yararlandığını varsayıyor, ancak bir Google sözcüsü şirketin bunu önerdiğini söyledi. Ayrıca, Google’ın kar marjlarına göre çok küçük bir maliyettir.

Google Rekabet Kurumu

Bu teste stajyerlerde dahil olacak!

Google’ın sözcüsü, The Verge’e stajyerlerin de programa uygun olacağını ve programın 2021’de uluslararası çalışanlara yayılması gerektiğini söyledi. Şirket, testin, çalışanlarından herhangi birinin olması durumunda asemptomatik (semptom göstermeyen) yayıcıların sayısını azaltmaya yardımcı olacağını umuyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video