reklam
Ana SayfaHaberlerGoogle, Chrome’a Daha İyi Sekme Yönetimi Ekleyecek

Google, Chrome’a Daha İyi Sekme Yönetimi Ekleyecek

Sonunda rakip tarayıcılara yetişecek; Aynı anda 50 sekme ile çalışan bir Chrome kullanıcısı iseniz, Google yakın zamanda işlerinizi biraz daha kolaylaştıracak. Chrome’daki sekme yönetimi şu anda, her sekmenin üzerine gelmenizi ve sekmenin açıklamasını göstermek için belirli bir süre beklemenizi veya küçük favicon aracılığı ile görsel olarak tek bir nokta bulmanızı gerektiyor.

Çoklu sekme var iken bu sekmeleri birbirinden ayırt etmek oldukça zor olabilir bu nedenden ötürü Google, sekmeye hızlıca erişmenizi sağlayacak yeni bir önizleme yeniliği getirecek.

Diğer tarayıcılar, Microsoft Edge ve Apple Safari dahil olmak üzere bunu yıllardır daha iyi bir şekilde yönetiyor ancak tarayıcı devi olan Chrome’un böyle iyileştirmeleri geç yapması kötü olsada yine de faaliyet geçirmesi sevindirici.

 

Şirket ilk başta, yalnızca sayfa başlıklarının önizleme ile sınırlı olacağını söylese de, ilerleyen zamanlarda Google Chrome’un sekmenin küçük resmini (Microsoft Edge tarayıcısında olduğu gibi) destekleyeceğine söz verdi.

Google Haritalar, 15. Yaşını Yeni Özellikler ile Kutluyor!

Bu sürüm ile Chrome cephesinde devrim yaşanacak

Sekme tarafındaki değişikliklerin yanı sıra, Google sonuçları daha hızlı gösterebilmek için Chrome adres çubuğunu daraltmayı planlıyor. Hava durumu, çeviriler, spor etkinlikleri ve daha fazla nicesi için anında yanıtlar alacağız.

Google, Chrome temaları için daha çok renk özelleştirmesi de sunacak. Yeni bir araç, Chrome Web mağazası üzerinden Chrome temaları yüklemek zorunluluğu bırakmadan tüm tarayıcının rengini ve yeni sekme sayfasını değiştirmenize olanak sağlayacak.

Google beyciğim peki bu yenilikler ne zaman gelecek?

Bahsi geçen bu yeniliklerin ne zaman halka açık sürüme gönderileceği tam olarak belli değil fakat Google beyciğim “Sonbahardan daha sonra” diyerek kışa doğru paylaşılacağını belirtiyor.