Google Drive, Ücretli Depolama Alanı Paketlerini Değiştiriyor!

Google Drive ücretli depolama planlarını Google One'a dönüştüreceğini açıkladı. İlk etapta, Google One yalnızca sınırlı şartlarla kullanıma sunulacaktır. Ücretli bir Drive depolama alanı planınız varsa gelecek aylarda Google One'a geçişiniz otomatik olarak sağlanacaktır.

Google One planları 100 GB için aylık 1,99 ABD doları, 200 GB için aylık 2,99 ABD doları ve 2 TB için aylık 9,99 ABD doları başlangıç fiyatlarıyla satışa sunulacaktır. 2 TB'tan büyük planların fiyatlarında ise değişiklik olmayacaktır. Ayrıca mevcut 1 TB Drive planları herhangi bir ek maliyet olmaksızın 2 TB'a geçirilecektir.

Google aynı zamanda planı beş üyeye kadar bir aile içinde paylaşabileceğini belirtti ve 100GB için ayda 1,99 ABD doları olan en ucuz planda olsanız bile kullanıcılara canlı sohbet desteğine erişim hakkı verecektir. Bu durumda G Suite işletme hesabına sahip olmayan kullanıcılar için Google'a ilk kez canlı destek gelmiş oluyor.

Google One'ı hiç ödemeden kullanmak istiyorsanız, şirket Drive'ın temel 15 GB'lık boş alan seçeneğini sunmaya devam edecektir. Yükseltme, önce ek Google Drive depolama alanı için zaten ödeme yapan kullanıcılara ulaşacak ve bu değişikliği kısa süre içinde doğrulayan bir e-posta görmeyi bekleyebilirsiniz.

İlgili Etiketler