reklam
PC HocasıİnternetGoogle Haritalar Live View için Büyük Bir Güncelleme Yayınlandı!

Google Haritalar Live View için Büyük Bir Güncelleme Yayınlandı!

Google Haritalar geçen yıl, Canlı Görünüm (Live View) AR (Arttırılmış Gerçeklik) özelliğini ARCore ve ARKit’i destekleyen Android ve iOS cihazlara genişletti. Google Haritalar bu hafta, etrafta dolaşırken, bir toplu taşıma istasyonundan ayrılırken veya arkadaşlarınızla buluşurken kendinizi dünyaya yönlendirmeyi daha da kolaylaştırmak için Live View için büyük bir güncelleme duyurdu.

Görülecek yer:

Hızlı ve kolay bir şekilde yönünüzü belirleyebilmeniz ve çevrenizi anlayabilmeniz için yakındaki önemli noktaları görebileceksiniz. Live View, belirli yer işaretlerinin sizden ne kadar uzakta olduğunu ve oraya gitmek için hangi yöne gitmeniz gerektiğini size gösterecektir.

Taşıma sırasında Canlı Görüntü:

Şimdi, toplu taşıma yol tariflerini kullanıyorsanız ve yolculuğunuzun yürüme kısmına sahipseniz, yolunuzu bulmak için Canlı Görünüm’ü kullanabilirsiniz. Bu, özellikle bir toplu taşıma istasyonundan çıktığınızda ve hangi yöne gideceğinizi bilmediğinizde kullanışlıdır.

LinkedIn'e Hikayeler (Stories) Özelliği Geliyor

Canlı Görüntü için Lokasyon Paylaşımı:

Bir arkadaşınız konumunu sizinle paylaşmayı seçtiği zaman, nerede ve ne kadar uzakta olduklarını görmek için arkadaşınızın simgesine ve ardından Canlı Görünüm’e hafifçe dokunabilirsiniz – nereye gideceğinizi bilmenize yardımcı olan üst üste yerleştirilmiş oklar ve talimatlar sizleri karşılar.

Bilmeniz Gerekenler

  • Önümüzdeki haftalarda toplu taşıma sekmesinde Canlı Görünüm ve Android ve iOS’ta Konum Paylaşımı, daha doğru bir pin ile birlikte mevcut olacak.
  • Yer işaretleri yakın zamanda Android ve iOS’ta dünya çapında 25 şehirde kullanıma sunulmaya başlayacak ve daha fazlası da gelecek. Mevcut 25 şehir aşağıda listelenmiştir.
  • Amsterdam, Bangkok, Barselona, Berlin, Budapeşte, Dubai, Floransa, İstanbul, Kuala Lumpur, Kyoto, Londra, Los Angeles, Madrid, Milano, Münih, New York, Osaka, Paris, Prag, Roma, San Francisco, Sidney, Tokyo, Viyana