PC HocasıCep TelefonuGoogle Project Ara Modüler Akıllı Telefon Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Google Project Ara Modüler Akıllı Telefon Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 

Google mühendisleri tarafından uzun süredir gündemde olan Project Ara modüler akıllı telefon projesinden ses gelmeye başladı. Google geçtiğimiz günlerde düzenlenen I/O 2016‘da Project Ara ile ilgili açıklamalar yaparak cihazın çıkış tarihini açıkladı.

Google Project Ara Ne Zaman Çıkıyor ?

Normal akıllı telefonlardan ziyade modüler olarak tüm parçalarını çıkartıp takabildiğimiz proje olan Advanced Technology and Projects (ATAP) adlı Project Ara çalışmaları son aşamalara gelmiş durumda. Geliştiriciler -konferansında Project Ara’ya da değinen mühendisler, bu yılın sonunda (Kasım – Aralık) cihazı geliştiriciler ile buluşturacak. Son kullanıcılar ise cihazı satın alabilmek için 2017’nin ilk çeyreğini beklemek zorunda kalacak.

project-ara
Aşağıdaki yayınlanan videoda Google Project Ara‘nın nasıl çalıştığını ve nasıl sökülüp takılabildiğini görebilirsiniz. Prototip aşamasından bu yana cihaz adeta tasarım anlamında evrim geçirmiş ve daha estetik bir görünüm kazandırılmış. Cihazın içerisinde Toshiba’nın depolama alan modülü, e-ink ekran modülü ve Sony’nin hazırlamış olduğu anten teknolojisi bulunuyor.

 


Google Project Ara Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Uzun süredir geliştirme aşamasında olan modüler akıllı telefon Project Ara‘nın piyasa satış fiyatı 200 dolar ve civarında olacak. Türkiye’de KDV dahil 899 TL‘ye satılması bekleniyor. Cihazın beklenen ve tahmin edilen teknik özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-project-ara-moduler-akilli-telefon-teknik-ozellikleri-ve-fiyati-21662-9095/ linkinden 28.07.2021 14:07:20 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video