Google’ın Özel Hazırlandığı 22 Nisan Dünya Günü Nedir ?

Google önemli günlerde gerçekleştirmiş olduğu Doodle serisine 22 Nisan Dünya Günü de eklendi. 1970 yılına dayanan Dünya gününün detayları haberimizde.

22 Nisan Dünya Günü Nedir ?

Geçmişten günümüze kadar devam eden ve hala hatırlanan etkinlikler arasında 22 Nisan Dünya Günü de yer alıyor. Toplamda Türkiye dahil 178 ülke bu günü resmi olarak kutladığı gibi, arama motoru Google'da bu özel günlerde tüm ülkelerin ana sayfasını Doodle yaparak süslüyor.

İlk olarak 1969 yılında ABD'nin San Francisco şehrinde kutlamaya başlayan ve orjinal adı ile Earth Day olarak bildiğimiz Dünya Günü Google tarafından da özel bir logo eklenerek kutlandı.

Aslında bu kutlamadan ziyade dikkat çekmek için yapılan bir proje. Hatırlayacak olursanız 2010 yılından günümüze kadar dünyada çok şey değişti ve küresel ısınma tehdidi her yere yayılmaya başladı. İnsanları bilinçlendirmek ve geleceğimizi şekillendirmek adına Dünya Günü olarak düzenlenen bu etkinlik, hem internette hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde aktif olarak kutlanıyor.

3 Farklı Dünya Günü Doodle'ı

Toplamda 3 adet farklı doodle ile dünya gününü kutlayan arama motoru her yenileme yaptığınızda ise resimleri değişecek şekilde şekillendirmiş. Yayınlanan Doodle'lar ise aşağıdaki gibidir:

Google Dünya Günü

 

Google Dünya Günü

 

Google Dünya Günü

İlgili Etiketler