PC HocasıHaberlerGoogle’ın Uçan Otomobil Projesi Ortaya Çıktı

Google’ın Uçan Otomobil Projesi Ortaya Çıktı

   

Teknoloji devi Google, robot teknolojisinden sonra şimdi de uçan otomobil projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Google’ın kurucusu ve Alphabet‘in CEO’su olan Larry Page, bu projeyi gizli tuttuğunu ve gizli bir ekip tarafından yürütüldüğü sızdırıldı.

Uçan Otomobil Projesine Yatırım 100 Milyon Doları Aştı

Larry Page’in ekstra olarak Zee.Aero isimli şirketi olduğu ve uçan otomobil projesi için 100 milyon dolardan fazla harcama yapıldığı internette yayınlandı. 2011 yılında Zee.Aero firmasının aldığı patent ile dikey iniş – kalkış yapabilen küçük ve elektrikli hava araçları üretimi için kollar çoktan sıvanmış. Google’a komşu olan Zee.Aero firması halen çalışmalarına devam ettiği gibi, uçuş testleri tamamlanmış iki adet prototipi bile mevcut. Bu proje içerisinde NASA, SpaceX ve Boeing‘ten mühendisler çalışıyor.

Zee_Aero
Ek olarak uçan otomobil projesine destek veren Kitty Hawk firması da quadcopter Drone tarzı hava araçları üzerinde çalışmalar yapan bir şirket. Larry Page tarafından gizli tutulan bu projenin detaylarını şuan için orada çalışanlardan başka kimse bilmiyor. Yakın zamanda yıllar öncesinden izlemiş olduğumuz Jetgiller çizgifilmi gerçek olursa şaşırmayınız.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/googlein-ucan-otomobil-projesi-ortaya-cikti-21759-9977/ linkinden 27.01.2022 21:01:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner