reklam
PC HocasıHaberlerGTA 6 çıkış tarihi aşağı yukarı belli oldu

GTA 6 çıkış tarihi aşağı yukarı belli oldu

GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili iddalar

Grand Theft Auto 5’in 2013‘te PS3 ve Xbox 360‘ta piyasaya sürülmesinden bu yana GTA 6 hakkında farklı bir sürü görüş var. GTA 5, tüm zamanların en çok satan video oyunlarından biri olmasıyla birlikte, birçok farklı yaş ve kuşaktan da oyuncu kitlesine sahip. GTA 5’in çıkmasının üstünden 7 yıl geçti ama insanlar hala bu oyuna bir bağ ile bağlı

Rockstar Games tarafından resmi bir açıklama gelmedi, yeni GTA çıkış tarihi ile ilgili sızıntılar artıyor. Bugün de, oyunun yayıncısı ve dağıtıcısı Take-Two‘dan sızdırılan yeni bir SEC dosyası GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili bilgileri içeriyor iddiası gündeme geldi.

Take-Two Interactive her yıl finansal performansı hakkında verilerle dolu 10-K(ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından talep edilen ve şirketin finansal performansının kapsamlı bir özetini veren yıllık rapor) dosyasını hazırlıyor.

The Pathless 12 Kasım'da Piyasaya Çıkışını Yapacak

Bu veriler, önümüzdeki beş yıl içindeki pazarlama harcamaları için planlarını içeriyor ve VentureBeat’in söylediği gibi, son olarak çıkan 10-K, pazarlama maliyetlerinin 2024 mâli yılında hızlanacağını gösteriyor. Son raporunda, FY 2023 ani artışlı bir yıldı ancak bu durum 2024’e doğru da yansıdı.

Yatırımcı ve analist Jeff Cohen ise bu artışların GTA 6’ya yönelik olabileciğini öne sürüyor. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda çıkan Red Dead Redemption 2‘nin yayınlanma tarihini tahmin etmek için de K-10 raporlarındaki 2017-2018 dönemindeki artışın kullanıldığını söyledi. Yani iddialara göre, GTA 6 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya çikabilir.

GTA 6 hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Sizce de dedikleri tarihte çıkabilir mi yoksa daha  erken veya daha geç mi çıkar ?

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyoruz, yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz