GTA 6

GTA 6 için Şimdiye Kadar ki En Büyük Sızıntı Ortaya Çıktı

  Google News

Rockstar Games’in çalışmalarına başladığını duyurduğu GTA 6 yapımı için bu zamana kadar neredeyse hiç bir bilgi verilmedi desek yeridir. Oynanış nasıl olacak ya da oyunda nasıl bir harita göreceğiz gibi detaylar sır gibi saklanıyordu.

Fakat geçtiğimiz gün yapım için tüm bu detayları ortaya koyacak sızıntılar yaşandı. Yeni oyunun geliştirme aşamasından alındığı söylenen ve oyuna ait olduğu belirtilen oynanış videoları yayınlandı.

GTA 6, İlk Kez Ortaya Çıkmış Oldu

Nasıl elde edildiği hala net olmayan görüntüler bir andan internet dünyasında yayılmaya başladı. GTA forumlarında ve sosyal medya yayınlanan görüntülerde oyun için oynanış dinamiklerinin de ortaya konulduğu gözüküyor.

Görüntülerde oynanış videoları var ama aynı zamanda kod görüntüleyicilerin, kare hesaplama araçları gibi araçların da kullanıldığını görüyoruz. Yani bu da demek oluyor ki oyunun geliştirme aşamasına ait olan bazı videoların sızması durumu söz konusu.

GTA 6

Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Jason Schreier tarafından yapılan açıklamalara da bakacak olursak, sızıntıların gerçek olma ihtimali bir hayli yüksek.

Rockstar Games henüz konu hakkında bir açıklama yayınlamadı ancak şu da var ki paylaşılan videolara karşı bir telif savaşı başladı. Hem YouTube üzerinden hem de Twitter üzerinden GTA 6 yapımına ait olduğu belirtilerek paylaşılan videolar bir bir kaldırılıyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video