Hacker’lar 32 Milyon Twitter Hesabını Ele Geçirdi

  Rus Hacker'lar tarafından Twitter'a düzenlenen saldırı sonucunda 32 milyon hesabın ele geçirildiği ve Bitcoin karşılığında satılığa çıkartıldığı belirtiliyor.
- PC HOCASI

Hackerlar tarafından bu aylarda sürekli ünlü sosyal medya platformlarına saldırılar devam ediyor. Geçen hafta Mark Zuckerberg'in Pinterest ve Twitter hesaplarının hacklenmesinin ardından ortalık karışmıştı. Şimdi de 32 milyon Twitter hesabı hackerlar tarafından ele geçirildi.

Twitter Database Üzerinde Spam Ağ Geçidi

Rus hackerlar tarafından gerçekleştirilen hack girişimi başarılı olarak sonuçlanırken, Twitter hesaplarını ele geçirirken Twitter Database girişi üzerinden spam ağ geçidi kurulduğunu ve bu geçit üzerinden sürekli istekler gönderilerek sistemin şişerek "Time Out"a düşmesini bekledikleri açıklandı. Sistem düştükten sonra bir kaç saniyelik kesilmenin ardından hackerların içeriye sızdırıldığı belirtildi. Twitter'da LeakedSource üzerinden yayınlanan saldırının detayları ve şifreler hakkında da açıklama yapıldı.

32 milyon Twitter hesabının çalınması ile birlikte ortaya çıkan data milyonlarca kişiyi etkiliyor. Kötü niyetli kişilerin eline geçen hesaplar DeepWeb üzerinden 10 Bitcoin (5.800 dolar)'e satıldığı ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor. Twitter'ın bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadığını ve genellikle çalınan hesapların şifrelerinin "123456" veya "qwerty" gibi basit şifre kullanan kişilerden oluştuğu söyleniyor.

Twitter-LeakedSouce
Mark Zuckerberg gibi bir CEO'nun şifresini "dadada" olarak kaydetmesinden sonra "bu halk ne yapsın ?" demek geliyor içimizden açıkçası. Twitter hesaplarının çalınmasından sonra şimdi ne olacağı konusunda bir bilgi verilmedi. Siz yine de her ihtimale karşı Twitter şifrenizi değiştirin.

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR


ads

EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads