PC HocasıHaberler“Hayat Eve Sığar” adlı mobil uygulama şimdi ise App Store’da!

“Hayat Eve Sığar” adlı mobil uygulama şimdi ise App Store’da!

 

Yaklaşık 3-4 gün önce haberini yaptığımız “Hayat Eve Sığar” adlı mobil uygulama Google Play Store‘de görünmüştü. Şimdi ise App Store‘da kullanıcılara sunuldu. Gerçekten işe yarayacağını düşündüğüm bir uygulama lakin bu uygulamayı herkes bilinçli bir şekilde kullanırsa ülke adına daha iyi olur.

Bu uygulama ne işimize yarayacak?

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu uygulama sayesinde vatandaşlarımızı Coronavirus hakkında bilgilendirmek, neler yapabilecekleri konusunda yönlendirmek ve yaşanabilecek hastalıkla ilgili riskleri en aza indirgemeyi amaçladıklarını söyledi.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile cep telefonu numaranız ile doğrulama yaparak karşınıza çıkacak sorulara cevap verip, Coronavirus hakkında vereceğiniz şikayetlerinize göre bir değerlendirmeye tabi tutulacaksınız ve en nihayetinde ise nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabileceksiniz.

Lakin bu yönlendirmeler tamamen tahmini sonuçlar doğrultusunda gerçekleşiyor, yani herhangi bir kesinlik içermiyor. Ayrıca uygulama içerisinden temel ihtiyaç noktalarını (Hastane, metro istasyonları, otobüs durakları, eczane ve marketler) görebiliyorsunuz. Aynı zamanda riskli bölgeleri ve enfekte kişileri de görebiliyorsunuz.

Uygulama içerisinde bir de ”Ailem” bölümü mevcut. Bu bölümde merak ettiğiniz veya takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek onları kontrol edebiliyorsunuz lakin bunu yapabilmeniz için ilgili kişinin bu duruma uygulama üzerinden onay vermesi gerekiyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Arif Acar

Basketbol aşığı, amatör tenis oyuncusu ve ortalama düzeyde bir video oyuncusu.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video