Hogwarts Legacy, PS4 ve Xbox One Sürümü Yine Ertelendi

  Google News

Hogwarts Legacy, 10 Şubat 2023 itibariyle yeni nesil konsollar ve PC için çıkışını yaptı. Oyun hem yeni nesil konsollar da hem de PC sürümünde beklenenden çok ilgi çekti diyebiliriz. Özellikle PC sürümü Steam satış sayfalarını salladı ve bir anda Steam’in en çok satanlar listesine girdi.

Oyun için her şey iyi gidiyor diyebiliriz. Genel olarak optimizasyonlar da oyun animasyonları da sevildi diyebiliriz. Fakat işin bir de diğer tarafı var. Öyle ki oyunun eski nesil konsol sürümü bir türlü çıkış yapmadı. Ardı ardına eski nesil konsol sürümleri için erteleme kararı duyurulmuştu. Bundan sonra erteleme gelmez derken, oyunun eski nesil konsol sürümünün bir kez daha ertelendiğini gördük.

Hogwarts Legacy, Eski Nesiller için Ne Zaman Çıkış Yapacak

Hogwarts Legacy resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamayla beraber oyunun PS4 sürümünün ve Xbox One sürümünün henüz hazır olmadığı açıklandı. Sorunsuz bir oyun deneyimi sunmak adına alınan erteleme kararı sonrasında oyunun 5 Mayıs 2023 tarihinde çıkış yapacağı belirtildi.

Bir kez daha erteleme gelmiş oldu ama bu kez erteleme süresinin çok uzun olmaması da sevindirici oldu. Eski nesil konsollar için çıkış yapıldığı zaman konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız. Firma eski nesillerde optimizasyon konusu üzerinde çok duruyor gibi gözüküyor.

Hogwarts Legacy

Oyunun yeni nesil sürümleri ve PC versiyonlarında optimizasyon başarılı. Böyle düşünecek olursak eski sürümlerde de benzeri deneyimi yaşamak için biraz daha beklemekte sıkıntı olmayacaktır. Ama ek bir süre için yeni bir erteleme kararı gelir mi bu net değil.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video