HTC Blockchain Destekli Telefon Modeli Duyurdu!

HTC ilk kez TheNextWeb tarafından bildirilen, yeni bir blockchain destekli Android telefon yapmayı planladığını duyurdu Şirket, Exodus adını vermediği ve kripto para birimleri ve merkezi olmayan uygulamalar için evrensel bir cüzdan ve donanım desteği verecek.

Başlangıç ​​olarak, Exodus telefonunun daha sonra gelmesi beklenen daha fazla ortaklıkla bitcoin, ethereum ve diğer büyük kripto paralar için kullanılabilecek. HTC, Exodus telefonlarını kullanan kullanıcılar arasında cryptocurrency ticaretini destekleyen şifreler olarak kullanan yerel bir blockchain ağı olacağı belirtilmiş. HTC'nin de, kullanıcıların Exodus telefonunu cryptocurrency ile satın almalarına izin vermeyi düşündüğü söylenmiş. Telefon için henüz bir fiyat belirlenmedi.

HTC Vive kurucusu Phil Chen, tüm blockchain girişimlerini yönetecek. Hareket, Facebook Messenger ve Instagram üst düzey yöneticilerinin Facebook için bir blockchain bölümünün liderliğini üstlenmesi yönündeki son trendini takip ediyor. Buna göre, Chen'in yeni unvanı “decentralized chief officer.” olarak güncellendi. 

Chen, New York'taki blockchain konferansı Consensus 2018 sırasında  şunları söyledi: “Kendi anahtarlarınızı tuttuğunuz, kendi kimliğinize ve verilere sahip olduğunuz ve telefonunuzun bir merkez olduğu bir telefon hayal ediyoruz.”

HTC'nin Exodus'u dünyanın ikinci blockchain destekli telefonu olabilir. Sirin Labs tarafından oluşturulan ve Finney olarak adlandırılan birincisi, işlem ücretlerini atlarken insanların dijital paraları depolamasına ve kullanmasına olanak veren bir telefon olacağını düşünülmekte.