HTC’nin Gelirleri %67 Düştü!

Selamlar Pc Hocası'nın değerli takipçileri. Bu yazımızda HTC'nin açıkladığı Haziran ayı gelirine göz atacağız. Açıklamaya göre gelirleri geçen sene Haziran ayına göre %67 düştüğünü belirtildi.

HTC 2017 yılı Haziran ayında 192 milyon Euro kâr eder iken bu yıl Haziran ayında ise 62 milyon Euro kâr etti. Bu verilere göre geçen yıl Haziran ayına göre yüzde 67'lik bir gelir düşüşü olduğu tespit edildi

Şirketin 2018 yılının 2. çeyreği ile 2017 yılının 2. çeyreği arasında ise yüzde 58'lik bir düşüş olduğu görülüyor.  Bunun üzerine firma kâr edebilmek için 1.500 çalışanını veya iş gücünün yaklaşık yüzde 22'sini çıkaracağını söyledi. Ayrıca HTC işten çıkarılmalarıda doğruladı ancak kesin bir sayı vermedi.

2017'de oldukça popüler olan Pixel bölümünü Google'a 1.1 milyar Dolar'a sattı. Bunun sonucunda HTC'nin en parlak 2000 mühendisi Google'a devredildi. Devamında Google, piyasada Samsung ve Apple gibi firmalar kadar ses getirmesede Saf Android kullanmak isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan oldu.

Google Donanımdan Sorumlu Yönetici Rick Osterloh ile HTC CEO'su Cher Wang anlaşmayı duyururken...

Şirketin gelirlerinin düşmesi Pixel bölümünün satılmasını ve işten çıkarmaları beraberinde getirdi. Ancak HTC yinede VR bölümünün gücü ve ürettiği telefonlarla hayatta kalacaktır. Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir? Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

İlgili Etiketler