reklam
Ana SayfaYazılımHuawei Telefonlarında Android Kullanmaya Devam Edecek

Huawei Telefonlarında Android Kullanmaya Devam Edecek

ABD’nin getirdiği kısıtlamalarla oldukça yoğun bir dönem geçiren Huawei kendi işletim sistemlerini yaptığını söylemişti. Gelen bilgilerde geliştirilmesinde hızlı olduklarını belirtmişlerdi. Şimdi ise Hongmeng OS’un akıllı telefonlar için yapılmadığı belirtiliyor.

Hongmeng OS, Android’den 60% daha hızlı olduğu söylenmişti. Buna karşılıkta Android’e rakip olacağı düşünülüyordu. Ek olarak Androide rakip çıkacaksa eğer, batıda Google’ın verdiği servisleri barındırmayacağı için başarıyı nasıl yakalayacaklardı?

Tüm bunlar bir yana dursun Google ile araları tekrardan düzelmeye başlayan Huawei’nin, Mate 20 Pro akıllı telefonu tekrardan Android Q beta programına eklenmişti. Huawei belkide Android’i kullanmaya devam ederken Hongmeng OS’u arkada aynı hızda geliştirmeye devam edebilir. Ve bir gün belkide gerçekten kendi işletim sistemini telefonlarında görebiliriz belkide.

Google, iPhone'larda Sınırsız Google Fotoğraflar Depolama Alanı Sağlayan Açığı Kapatacak

Şirketin başkan yardımcısı Catherine Chen yaptığı açıklamada Hongmeng OS’in akılllı telefonlar için yapılmadığını ve şirketin akıllı telefonlarında, Google’ın Android işletim sistemini kullanmaya devam etmeyi planladıklarını belirtti.

Hongmeng işletim sisteminin endüstriyel kullanım için üretildiğini ve ek olarak Android işletim sistemine alternatif arayışından daha önce geliştirilmeye başlandığını belirtti. Hongmeng’in daha kısa kod içerdiği için daha hızlı ve güvenli olduğunu ve diğer akıllı telefon işletim sistemlerine oranla çok daha düşük gecikmeye sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Advertisement