iOS 16.1.2

iOS 16.1.2 Güncellemesi ile Neleri Değişti?

  Google News

Apple, mobil işletim sistemi güncellemeleri konusunda en aktif firmalardan biri. Android ile karşılaştırdığınız zaman güncellemeler, hem daha planlı hem de daha kararlı olarak sunuluyor. Sadece ana sürüm güncellemeleri değil sık sık ara güncellemeler de görüyoruz. İşte iOS 16.1.2, bu ara güncellemelerden biri oldu.

Aslında bakarsanız bu sürüm, geri bildirimler üzerinden tespit edilen hataları giderilmek için yayınlanmış olan bir sürüm. Zaten ara güncellemelerin birçoğu da bu nedenden yayınlanıyor. Şimdi önemli olan ise güncellemenin hangi sorunu çözdüğü. Bakalım.

iOS 16.1.2 Güncellemesi ile Yapılan Düzenlemeler

Sürüm notlarına bakıldığı zaman, iki ana konu üzerinde odaklanıldığını görüyoruz. Bunlardan birisi kablosuz operatör uyumluluğu. Bu konuda kullanıcılar zaman zaman kopma sorunları yaşayabiliyordu. Özellikle iPhone 14 modellerinde bir optimizasyon gerektiğini gösteren mesajlar vardı.

Kaçırmayın: App Store 2022 ödüllerini Kazanan Uygulama ve Oyunlar 

Güncelleme ile odaklanılan ikinci konu ise “Trafik Kazası Algılama” özelliği. iPhone 14 serisi ile hayatımıza giren özellik, gerçekten işe yarayabilecek bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Fakat şu var ki yayınlandığı günden beridir “Trafik Kazası Algılama” sistemi için çeşitli performans eleştirileri de geldi. Gereksiz yere uyarı verme ya da özelliğin geç çalışması gibi şikayetler gördük.

iOS 16.1.2

iOS 16.1.2 bu konuda da bir düzenleme getiriyor. Sürüm notlarına göre Trafik Kazası Algılama sistemi için yeni bir optimizasyon yapılmış. Haliyle artık sistemin daha iyi çalışacağını da anlıyoruz.

Güncellemenin getirdiği başka bir değişim ya da yenilik gözükmüyor. Sürüm notları da bu iki düzenleme ile sınırlı. Yine de yeni bir detay ortaya çıkacak olursa, bilgisini sizlerle paylaşırız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video