iOS 17.1 Beklenen Güncelleme Yayınlandı

  Google News

Sizlere geçtiğimiz günlerde bahsetmiş olduğumuz  iOS 17.1 güncellemesi Apple tarafından yayınlandı. Daha önce verdiğimiz bilgiler de yaşanan donanımsal ve yazılımsal sorunlardan bahsetmiştik. Kullanıcılar tarafından büyük ümitler ile beklenen bu güncellemede kaldırılan sorunları ve getirilen yenilikleri gelin birlikte inceleyelim.

iPhone 12 SAR sorunu kaldırıldı mı?

Global olarak yaşanan bu sorun bildiğiniz üzere  Fransa’da  iPhone 12 modelinin online satışların  durdurulmasına sebep olmuştu. iOS 17.1 güncellemesi ile  radyasyon seviyeleri başarılı bir şekilde düşürüldü. Ancak iPhone 12 modelinin yasaklanan ülkelerden birisi olan Fransa’da kullanıma tekrardan sunulacak mı sorularına henüz bir açıklama yapılmadı.

iOS 17.1 güncellemesi  sorunları düzeltti mi?

Evet beklenen güncellemede yeniliklerden daha çok sorunların çözülmesini bekliyorduk. Başlıca düzeltilen sorunlar şunlardır;

  • iPhone 12 SAR sorunu radyasyon seviyeleri düşürüldü.
  • Ekran yanmasına sebep olan sorunun giderilmesi.
  • Apple Watch’da yaşanan sorunlardan birisi olan konum ayarlarının sıfırlanması sıkıntısı giderildi.

iOS 17.1 ile gelen yenilikler neler?

Yaşanan sorunlara çözüm getirmekle kalmayan Apple, yeni sürümle bazı yenilikleri de sundu.  Bu yeniliklerin neler olduğuna da hemen aşağıdan bakalım.

  • Airdrop ile Wİ-Fİ üzerinden yüksek boyutlu dosya aktarımları aktif  hale getirildi.
  • Apple Müzik uygulamasında favorilerde bulunan şarkılarınıza ve albümlerinize yönelik yeni şarkılar sunuyor.

Yeni güncelleme ile sunulan yenilikler ve değişiklikler bunlar. Bu değişikliklerin dışında tespit edilen çok büyük bir değişiklik yok. Yine de sürüm için kullanıcı incelemeleri devam ediyor. Yeni değişiklikler ortaya çıkacak olursa, sitemizde yer vereceğiz.

Yazar Hakkında

Safa Harmanda

Teknolojinin içinde kaybolan kendini geliştirmeye çalışan biri :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video