reklam
PC HocasıHaberleriPhone 12 Lightning konnektörünü son kullanan olucak

iPhone 12 Lightning konnektörünü son kullanan olucak

Apple‘ın bir teknoloji sızıntısına göre yaygın olarak kullanılan USB-C arayüzüne geçmek yerine yeni nesil iPhone’unda tescilli Lightning konektörüne bağlı kalacağı bildiriliyor.

Doğruysa, muhtemelen gelecek yıl modellerinin portless olması beklendiği için Apple‘ın asla USB-C’li bir iPhone üretmeyeceği anlamına geliyor.Fudge, Twitter’da USB-C prototip iPhone 12‘lerin üretime geçmemesinin utanç verici olduğunu söyledi. Bunun yerine,

Lightning konnektörünün en az bir yılı daha kaldı. Sızıntı, gelecek yılki modellerden başlayarak Apple’ın akıllı bir konektör içeren bağlantı noktası olmayan bir tasarıma geçeceğini ekledi.

Apple’ın henüz bu modeli geliştirmeye başlamadığı ancak sızıntıya göre, iPhone 13’ü şarj etmenin amaçlanan yolu geleneksel kablosuz şarj ile olacak.

2020 Yılı İle IMEI Kayıt Ücretine 338 TL Zam Geliyor

Cupertino merkezli şirket, yıllar boyunca bağlayıcı kullanımı ile tutarlı olmasa bile hiçbir şey olmadı. Apple, iPhone 5 ile başlayan daha küçük Lightning konektörüne geçmeden önce tescilli 30 pimli konnektörünü orijinal iPhone’a ve sonraki modellerine yerleştirdi.

Çok daha küçük ve geri dönüşümlü olsa da, birçok meraklı, 30 pimli konnektör aksesuarları anlamına gelen değişiklikle üzüldü. artık daha yeni telefonlarla uyumlu değildi.

Lightning konektörü 2012’den beri piyasaya sürülen her iPhone’u süsledi ancak Apple’ın portless bir tasarıma geçme arzusu hakkında söylentileri giderek daha fazla duyduk. Fudge’un doğruluğu kanıtlanırsa, bu 2021’de olur.