iPhone 15 ile iPhone 15 Pro

iPhone 15 ile iPhone 15 Pro Kamerası için Önemli İddia

  Google News

Eylül ayında yeni iPhone modelleri karşımıza çıkacak. Bu süreçte sızıntılar da gelmeye devam edecek gibi duruyor. Özellikle telefonların kameraları konusunda önemli sızıntılar geliyor. Son olarak hem temel model hem de Pro model için yeni bir kamera iddiası ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 15 ile iPhone 15 Pro arasındaki kamera farkı ortadan kalkıyor.

iPhone 15 ile iPhone 15 Pro Aynı Kamera ile Gelecek

Ünlü yatırım şirketlerinden biri olan Haitong analistlerinden Jeff Pu, bu yıl her iki seride de aynı kameraların kullanılacağını iddia etti. Verilen bilgiye göre hem temel modelde hem de Pro modelde 48 MP değerinde ana arka kamera olacak.

14 Pro modellerine göre daha iddialı özelliklere sahip olacak kameralar, daha fazla ışık yakalaması adına da özelleştirilecek. Burada önemli olan adım kameraların nasıl özellikler sunacağından çok, iPhone 15 ile iPhone 15 Pro modellerinde aynı kameranın kullanılması olacak gibi duruyor.

iPhone 15 ile iPhone 15 Pro

Apple genelde temel modellerde daha düşük özelliklere sahip kameralara yer veriyor. Pro modellerinin kamera farkı ile öne çıktığını görüyoruz. Eğer bu iddia doğruysa  15 ile 15 Pro arasında böyle bir fark olmayacak.

Tabii ki akıllarda da şöyle bir soru işareti var. Kameralar aynı olacak olursa iki serinin ne gibi bir farkı olacak? Pro modelini tercih etmek için nedenimizin ne olacağını şimdilik bilemiyoruz. Apple’ın tanıtımı sonrasında bunu göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video