PC HocasıCep TelefonuiPhone 7 Hakkında Yeni Teknik Özellikler ve Detaylar Yayınlandı

iPhone 7 Hakkında Yeni Teknik Özellikler ve Detaylar Yayınlandı

 

Yeni iPhone 7 serisini sizler gibi biz de merakla bekliyoruz açıkçası. Her geçen gün yeni bir detayın yayınlandığı ve bu seferki teknik özellikler arasına çift kameranın da eklendiğini belirtmemizde fayda var. İddia olarak ortaya çıkan teknik özellikler şimdi birer birer doğrulanıyor. Detaylar haberimizde.

iPHONE 7’DE ÇİFT KAMERA VE LIGHTNING TEKNOLOJİSİ

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone 7‘de 3.5 mm jack girişinin olmayacağını burada sizlere duyurmuştuk. Yeni detaylar gelmeye devam ederken ABD Patent ve Marka Ofisine yapılan başvurularda artık iPhone 7’de çift kamera göreceğimizi işaret ediyor. Çift kamera sayesinde DSLR makinelerin kalitesi iPhone 7 ile yakalanmaya çalışılacak.

Açıkçası çift kamera özelliğinin bu yönde geliştirilmiş olması ve Apple müşterilerinin kameraya verdiği önemi de katacak olursak yeni seri daha çok kamera üzerine yoğunlaşacak diyebiliriz. Ayrıca Fast Company adlı şirket tarafından da iPhone 7‘de 3.5 mm jack girişinin olmayacağı doğrulandı.

Bu konuda artık kesin bir göz ile yaklaşımlar devam ederken, iPhone 7‘yi satın aldığınızda içerisinden kulaklığın çıkmayacağı anlamına geliyor. Kulaklık çıkmayacağı için Apple burada bir kurnazlık oynayarak Beats ile anlaşma yapıp, Lightning teknolojisine sahip kablosuz kulaklığı ayrı olarak satışa çıkartacağı belirtiliyor. Bu kulaklığın da en az 80 dolar olacağını belirtmemizde fayda var.

iphone-7-tasarimi
iPhone 7’de Hangi Teknik Özellikler Yer Alacak ?

3.5 mm jack girişi kaldırıldıktan sonra iPhone 7 tasarımı çok daha ince olacak. Hatta bu konuda telefonun üretimi çoktan sağlandığı için sadece sızdırılmasını bekliyoruz desek daha doğru olur. iPhone 7’de teknik özellikler arasında 256 GB depolama alanı yer alacakken, 3.100 mAh batarya ve 3 GB RAM yer alacak.

Çift kamera teknolojisi iPhone 7‘de uygulanacağı tahmin edilirken, 16 MP çift lensli arka kamera ve 8 MP ön kamera yer alacağı belirtiliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-7-hakkinda-yeni-teknik-ozellikler-ve-detaylar-yayinlandi-3329/ linkinden 30.07.2021 00:07:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement