PC HocasıCep TelefonuiPhone 7 Paraşüt Sistemi İle Gelebilir

iPhone 7 Paraşüt Sistemi İle Gelebilir

 

Yeni iPhone 7 için geri sayım başlarken, nasıl olacağı konusunda her geçen gün sızıntılar yavaş yavaş gelmeye başladı. Sonitdac tarafından hazırlanan iPhone 7 paraşüt sistemi de kısa süre içerisinde 5 milyon kişi tarafından izlendi. Eğer Sonitdac bu sistemi Apple‘a kabul ettirebilirse, yeni paraşüt sistemi iPhone 7‘de olabilir.

iPhone 7’de Paraşüt Sistemi Nasıl Çalışıyor ?

Her sene Apple‘ın kendi cihazlarını daha çok geliştirerek ve ek özellikler ilave ederek çalışmalarını sürdürüyor. Bir de tasarımcılar tarafından yapılan konsept videoları yeni cihazların kaderlerini belirleyebiliyor. Ortaya çıkan en son konsept videolarından birisi olan paraşüt sistemine sahip iPhone 7 kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Çalışma sisteminde cihazın herhangi bir darbeye veya sarsıntıya karşı yüksek zeminden aşağıya düşerek alacağı darbenin önüne geçmek için planlanmış. Malum en çok telefonu düşüren ve kırabilen ülkeler arasında üst sıralarda da yer aldığımız için bu video bizleri de doğrudan etkiliyor. Paraşüt sisteminin temel çalışma mantığında iPhone üzerine entegre edilen karbondioksit tankı yer alıyor. Telefon belli bir mesafeden aşağıya doğru düşmeye başlayınca içeride yer alan yönlendirme, hız ve mesafe sensörü bu durumu tespit ederek sistemi harekete geçiriyor.

iphone-7-parasut-sistemi
Ardından karbondioksit gazı basınçla birlikte aşağı püskürtüyor. Bu sayede iPhone yere yavaş iniş yaparak kırılmaların önüne geçmiş oluyor. İçerisindeki gaz tankı boşaldıktan sonra dilerseniz tekrardan gaz dolumu yapabiliyorsunuz. Açıkçası bizi kırılmalardan koruyabilecek olan bu sistem gerçekten hakkını vererek çalışacak olursa, yeni iPhone 7 modelinde bir devrim yaşanabilir.

Sonitdac tarafından yayınlanan iPhone 7 paraşüt sistemini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

iPhone 7 – Paraşüt Sistemi

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • Efsane bir şey olmuş ama yapmazlar bu teknolojiye daha çok var en az iphone 8 veya 9da gelebilir

  • İste apple bu yüzden dünyanın en iyi markası ve en çok satan telefonu

  • İPHONE NİN HER YIL ÇIKACAK OLAN TELEFONU GÜNCELLENMİŞ 😀 BUDA Bİ GELİŞME

  • amaaaaa eğer böyle bişeyi olucak olursa telefonun kalınlığını etkiliycektir muhakkak bu yöndende düşünülebilir ve fiyatındada dağlar kadar fark olucaktır

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak