PC HocasıCep TelefonuiPhone 7’nin Resmi Prototipi Yayınlandı

iPhone 7’nin Resmi Prototipi Yayınlandı

 

iPhone 7 tasarımını şimdiye kadar en net bir şekilde yansıtan görüntüler bugün internete düştü. Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone 7‘de 3.5 mm jack girişinin olmayacağını belirtmiştik. Yayınlanan bu videoda jack girişi de bulunmuyor.

iphone-7 (2)


iPHONE 7 TASARIMI NASIL OLACAK ?

Apple ekibi 2016‘nın Eylül ayında satışa sunacağı yeni iPhone 7 modelinin en net görüntüleri internette yayınlandı. Prototip olarak cihazın görüntülerini incelediğimiz kesin ve net bilgilere ulaşabilmek mümkün.

Her iPhone modelinde tasarımsal ve yazılımsal olarak geliştirmelere giden Apple, yeni iPhone 7 tasarımında da en net görüntüleri internete sızdırmış olduğu. Geçtiğimiz haftalarda iPhone 7 için burada 3.5 mm jack girişinin olmayacağını duyurmuştuk. Aşağıdaki yayınlanan prototip videosuna bakacak olursanız bu girişin olmadığını görebilmek mümkün. Ayrıca ses çıkışı artık Lightning üzerinden sağlanacak.

YouTube’da Ender Öztürk adlı kullanıcı tarafından yayınlanan video Çin kaynaklı bir video paylaşım sitesi tarafından indirip yüklenmiş gibi görünüyor. Apple politikaları gereği bu tür videoların paylaşımları ve dağıtımları yasak olmasına rağmen yürek yemiş gibi yayınlamaları da cabası.

Yayınlanan iPhone 7 prototipine göz attığımızda çok kalın bir metal yapıya sahip olduğu, ekranın sıfıra yakın bir şekilde çerçevesiz tasarlanması ve ana ekran tuşlarının cihazda yer almaması göze çarpıyor. Cihazın arka kapağında ise Apple logosu ortalanmış durumda.

iPHONE 7’DE 3.5 MM JACK GİRİŞİ YOK

Yukarıdaki videoya dikkat edecek olursanız iPhone 7‘de 3.5 mm jack girişi bulunmuyor. Apple ekibi bunun yerine ses ve mikrofon çıkışlarını Lightning teknolojisi üzerinden sağlanacak gibi görünüyor.

Yayınlanan bu videoyu Foxconn çalışanlarından birisinin gizlide çektiği belirtilirken, videoyu çekerken yakalanmış olması da fake olabilme olasılığını kuvvetlendiriyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Hocam bu fake aynen adamlar ortalığı karıştırmak için iPhone 7 videosu çekmiş benzetmiş ama: ))

  • Hocam keşke böyle olsa biraz kalın ama idare eder kulaklık girişinin olmaması ilgincc

  • Gına geldi iphone iphone millet ne kadar enayi kazık yemeye ya gerçekten anlamış değilim bizimkiler ve dünya o kadar çok bağlanmış ki değil iphone 7, iphone 77 bile çıksa alacaklar öyle bir yapıya büründü herkes.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video