iPhone sony

iPhone Kameralarını Kim Üretiyor? Sonunda Açıklandı

  Google News

iPhone serisi, akıllı telefonların zirve modelleri olarak değerlendiriliyor. Evet karşı tarafta çok iddialı Android akıllı telefonlar var ama Apple’ın akıllı telefonlarının yeri bir ayrı. Sektöre yön veren serilerden biri olan iPhone için Apple’ın farklı stratejiler uyguladığını da görüyoruz. Mesela yeni modeller tanıtılırken tüm özellikler açıklanmıyor. Bazı teknik detaylar için bilgi verilmiyor.

Telefonlarda yer alan pillerin kapasitesi, kullanılan kameraları kimin ürettiği gibi teknik bilgiler paylaşılmıyor. İşte bu konuda güzel bir gelişme yaşandı. iPhone serisinde kullanılan kameraları kimin ürettiği ilk defa, resmi olarak açıklandı.

iPhone Kameralarını Sony Üretiyor

Apple’ın en yetkili ismi olan CEO Tim Cook tarafından yapılan açıklamaya göre, iPhone modellerinde Sony’nin ürettiği kameralara yer veriliyor.

Sony’nin Kumamoto’da yer alan teknoloji tesisini gezdikten sonra resmi olarak bu açıklamayı yapan Tim Cook’un söylemlerine bakacak olursak, daha uzun süre de ortaklık devam edecek.

iPhone sony

Aslında bakarsanız 10 yıl gibi bir süredir iPhone akıllı telefonlarında Sony’nin ürettiği kameraların kullanıldığını biliyoruz. Ama başta da söylediğimiz gibi Apple’ın bu konuda resmi bir açıklaması yoktu ve tanıtımlar sırasında da kullanılan sensörler için bilgi verilmiyordu.

Belki bundan sonraki süreçte, tanıtımlar sırasında sensörler konusunda daha fazla bilgi verilir. Artık onu iPhone 15 tanıtımında göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video