PC HocasıCep TelefonuiPhone ve iPad Cihazlarda SIM Kilidi Nasıl Kapatılır ?

iPhone ve iPad Cihazlarda SIM Kilidi Nasıl Kapatılır ?

 

Geçmişten günümüze kadar gelen kronik bir durum aslında bu. iPhone cihazlarda SIM kilidi kapatabilmek için bir kaç adımdan oluşan aşağıdaki rehberimize bakarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

iPhone SIM Kilidi Nasıl Kapatılır ?

Sürekli olarak SIM Kilidi ve Pin kodu girmekten sıkıldıysanız, iPhone cihazınızdan SIM kilidini kolayca kaldırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları sırası ile izlemeniz gerekmektedir:

❱ Telefonunuzun menüsünü açın ve ayarlar menüsüne giriş yapın.

❱ Telefon veya Cihazım sekmesine tıklayın.

❱ SIM PIN Kodu seçeneğine tıklayın.

iphone-sim-kilidi-ekleme-01
iPad SIM Kilidi Nasıl Kapatılır ?

Eğer iPad kullanıcısıysanız ve iPad SIM kilidini kaldırmak istiyorsanız, yine iPad’inizin menüsüne giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

❱ Hücresel Veri seçeneğine ayarlar bölümünden giriş yapın.

❱ SIM PIN seçeneğine girin

❱ PIN kodunu kaldır seçeneğini işaretleyin ve kaydedin.

SIM Pin Kodunu Unuttum

Eğer daha önceden girmiş olduğunuz PIN şifrenizi unuttuysanız hangi operatörü kullandığınızı tespit edin ve ardından operatörünüz ile iletişime geçin.

3 kere yanlış PIN kodu girecek olursanız otomatik olarak PUK kodu sorulacaktır. PUK kodunu da yanlış girmeniz durumunda hattınız kalıcı olarak iptal edilebilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-ve-ipad-cihazlarda-sim-kilidi-nasil-kapatilir-21473-7447/ linkinden 28.07.2021 19:07:02 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video