PC HocasıHaberlerİrlandalı Uçak Bileti Firması Google Tarafından Banlandı

İrlandalı Uçak Bileti Firması Google Tarafından Banlandı

 

İrlandalı hava yolu şirketlerinden Dünyanın bir çok şehrine ucuz uçak bileti adı altında online bilet satışı yapan eDreams isimli site bir havayolu şirketinin Google şikayet etmesi sonucunda google tarafından yapılan incelemelerde eDreams’in reklamlam metinlerinde kullanıcıyı yanıltıcı anahtar kelimeler kullandığını tespit etti. Sonrasında yapılan açıklamada ihlalden dolayı reklamlarına durdurma kararı alındığını belirtti.

 

Şikeyeti yapan Ryanair havayolu firmasının pazarlama şefi, Kenny Jacobs  yapılan açıklamada.”Birleşik Krallık Reklam Standartları Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, eDreams  reklamları, Google reklamlar aracılığıyla, eDreams web sitesi üzerinden daha yüksek fiyatlı bilet rezervasyonu tüketicileri yanıltıcı olduğunu kanıtlıyor … Biz yine Ryanair tüm başvuruları kadar eDreams delist için Google’da arama olmuştur eDreams reklam kaldırıldı, “Ryanair pazarlama şefi, Kenny Jacobs dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/irlandali-ucak-bileti-firmasi-google-tarafindan-banlandi-4981/ linkinden 31.07.2021 20:07:46 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement