PC HocasıDonanımKingston HyperX FURY Ön İncelemesi

Kingston HyperX FURY Ön İncelemesi

 

Kingston HyperX Fury genellikle oyuncuların tercihi haline gelen, 1600 MHz hız aşırtma desteği bulunan RAM’i memnuniyetinin yanı sıra kolay kullanım, renkli tasarım seçenekleri ve şık ısı dağıtıcıları ile bugün tavsiye rehberimizde.

kingston-hyperx-fury-ram-2
HYPERX FURY ALMALI MIYIM ?

Son zamanlarda oyun severler tarafından veya bilgisayar toplarken ihtiyaç duyulan HyperX Fury, RAM’ler arasındaki üst sıralarda yerini korumaya devam ediyor. En önemli özelliklerinden birisi olan hız aşırtma seçeneği sayesinde BIOS ayarlarına gerek kalmadan otomatik olarak bu işlemi sağlayabiliyorsunuz.

Hız aşırtma konusuna biraz açacak olursak: Bir diğer adı Overclock‘dur. Genellikle bilgisayarların ve bilgisayar parçalarının çalışabilecekleri maksimum seviyeye çıkabilmeleri için zorlamak anlamına gelmektedir. Örnek olarak bilgisayarınızı 3.0 GHz’de çalışırken, hız aşırtma yaparak 3.8 GHz hıza kadar çıkartabilmektir.

Kingston HyperX FURY‘de Anakart üzerine entegre edildikten sonra anakartın performansını ve çalışma prensibini algılayıp 1866 MHz’e kadar hız aşırtma yapabiliyor. Yani manuel olarak BIOS ayarlarına girmeden bu işlemi otomatik olarak yapmış oluyorsunuz.

Piyasada şuan için 8 ve 16 GB olarak iki farklı seçeneği bulunan RAM‘lerin 13 farklı yonga seti ile de uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Yani dilerseniz anakartınız için iki adet HyperX Fury düşünebilirsiniz.

kingston-hyperx-fury-ram-8-gb
OYUNLARDA KAÇ FPS ALIRIZ ?

Eğer HyperX Fury’e bilgisayarınızda yer ayıracak olursanız 1920 x 1080 piksel çözünürlükte 45-50 FPS kadar değer alabilirsiniz. Tabii ki bu bilgi sadece RAM’dan kaynaklanmadığı gibi, bilgisayarınızın diğer parçaları da eşdeğer düzeyde olması gerekmektedir.

Kısacası giriş ve orta seviye bir bilgisayar için HyperX Fury önermekteyiz. Ek olarak Kingston kendi orjinal logolu RAM’lerine ömür boyu garanti vermektedir.

KINGSTON HYPERX FURY TEKNİK ÖZELLİKLER

* RAM: 8 GB ve 16 GB

* Uyumlu Sistemler: PC

* Hız: 1600 MHz ve 1866 MHz

* Voltaj Değeri: 1.5V

* Yükseklik: 33 mm

* CAS Gecikmesi: 10-10 ve 10-30

* Ek Özellikler: Otomatik Hız Aşırtma,

* DDR Tipi: DDR3

* Piyasa Fiyatı: 155 TL

Kingston_hyperx_fury
SONUÇ

Kingston HyperX Fury orta segment bir bilgisayar için en ideal çözüm olacaktır. Açıkçası 1600 MHz hız tatminkar olduğu gibi, otomatik hız aşırtma desteği de Overclock severler için vazgeçilmezler arasına girecektir.

HyperX Fury RAM‘ler için yakında video ve detaylı anlatım incelemesi ile karşınızda olacağız. Bize sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

8 Yorum

 • Hocam ben rehberden bilgisayar topluyorum da oraya hyperx fury eklersem olur mu acaba 2 tane düşünüyorum 16 gb olarak

  • Merhaba,

   2015 Kasım rehberimizde de zaten Kingston HyperX serisini seçmiştik. Bütçeniz doğrultusunda tabii ki 16 GB olarak seçebilirsiniz. Uyum konusunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

  • Merhaba,

   BIOS sıfırlama riski denenmediği için o şekilde bırakıldı. Ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra videolu olarak anlatımını gerçekleştireceğiz.

 • Kingston’un HyperX Predator’unu tavsiye ederim. Biraz daha para ekleyip 2800 MHz hız alabilirsiniz!

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video