PC HocasıPCKuantum Bilgisayar IBM Tarafından Erişime Açıldı

Kuantum Bilgisayar IBM Tarafından Erişime Açıldı

 

New Yok merkezli IBM, laboratuarlarında geliştirmiş olduğu Kuantum bilgisayarını herkesin erişimine açtı. Bulut üzerinden çalışan bu bilgisayar, dünyanın her yerindeki öğrenciler, akademisyenler ve bilim adamları için kullanılabiliyor. IBM Kuantum‘un normal bilgisayarlardan kat kat üstün teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

Kuantum Bilgisayar Nasıl Çalışıyor ?

IBM tarafından geliştirilen Kuantum bilgisayarın çalışma mantığı ve teknik detayları çok farklı. Kuantum bilgisayar sıradan bilgisayarların çözemediği problemleri anında çözebiliyor, kimsayal moleküller arası etkileşimleri milyarlarca değişkenler ile sağlayabiliyor.

imb-kuantum-bilgisayar-2
Tüm bu verilerin yanı sıra, IBM‘in hayata geçirmiş olduğu bu proje bilim dünyası için büyük önem taşıyor. Çünkü Kuantum bilgisayar NASA’nın istediği biçimde ve hacimde işlemler yapabildiği gibi, araştırma merkezinin en sıkı laboratuvarlarında korunuyor.
imb-kuantum-bilgisayar
Ayrıca Kuantum bilgisayar için Google’ın yapay zeka çalışmaları da yapılıyor. IBM’in Kuantum bilgisayarı akıl yürütebildiği gibi, aynı zamanda otomatik öğrenme sisteminin sınırlarını geliştirmek için kullanılacak. Eğer siz de IBM Kuantum bilgisayar hakkında detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Aşağıdaki videodan da Kuantum bilgisayarın bulunduğu laboratuvarı 360 derece görüntü ile gezebilirsiniz.

IBM Kuantum Bilgisayar Laboratuvarı – Video

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/kuantum-bilgisayar-ibm-tarafindan-erisime-acildi-21543-8157/ linkinden 28.07.2021 13:07:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video