PC HocasıHaberlerKuzey Kore Lideri Kim Jong-un Apple Kullanımı Şaşırttı

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Apple Kullanımı Şaşırttı

 

Ülkemiz başta olmak üzere yakından takip edilen Kuze Kore lideri Kim Jong-un kullanmış olduğu Apple marka MacBook kullandığı görülüyor. Şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu çağ dışı uygulama ve hareketlerinin ardından neden böyle bir seçim yaptığı da merak ediliyor.

NEDEN MACBOOK KULLANIYOR ?

Dünya genelinde vermiş olduğu cezalar ve ülke genelindeki ilginç uygulamaları ile sosyal medyada milyonlar tarafından konuşulan Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un kullanmış olduğu bilgisayar şu sıralar herkesin gündeminde.

Amerika’dan ithal edilen Apple marka MacBook kullanırken görüntülenen Kim’in neden böyle bir seçim yaptığı merak ediliyor. Normalde Kuzey Kore’de firmalar kendi üretim cihazlarını devlet dairelerinde, başkanlıklarda veya kurumlarda kullanırken Kim Jong’un Apple’ı seçmesinin bir nedeni olmalı.

kim-jong-apple
Güncel teknolojileri yakından takip eden ancak dünyanın en kapalı ülkelerinden birisi olan Kuzey Kore‘de lider çektirmiş olduğu fotoğraflarda Apple marka MacBook ile kendi özel yaşantısını kimseden gizlemediği ve Reuters muhabiri James Pearson tarafından atılan tweet ile gündeme bomba gibi düştü.

James paylaşmış olduğu fotoğrafta Kim’in MacBook kullandığını belirtirken, geçen yılda Kuzey Kore Haber Ajansı iMac bulunan fotoğraflar paylaşmıştı.

kim-jong
Ülkemizde de geçtiğimiz ay haberini burada sizlerle paylaşmış olduğumuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Apple marka MacBook’u özel olarak tasarlanmış ve arkasına Cumhurbaşkanlığı logosu yapıştırılmıştı.

kim-jong-macbook

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/kuzey-kore-lideri-kim-jong-un-apple-kullanimi-sasirtti-4145/ linkinden 30.07.2021 01:07:30 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement