PC HocasıOyunLeague Of Legends Finali Rekor Kırdı

League Of Legends Finali Rekor Kırdı

 

Ülkemizde de e-Spor‘a olan ilgi giderek artmaya başlarken, League Of Legends Finali bu sene istatistik rekorları kırdı. Rakamların ikiye katlandığı final geçen seneyi ikiye katlayarak Samsung White – Royal Club finalinin rekorunu geçti. Bu seneki izlenme rekoru tam 36 milyon!

İSTATİSTİKLER İKİYE KATLANDI

Final karşılaşmalarını izlerken hem internet hem de televizyon kanallarından takip edilen süre toplamda 375 milyon saate tekabül ediyor. eSpor severler ekran başında bu kıyasıya süren maçları takip ederken, geçen seneki rakam 194 milyon saati ikiye katlamış oluyor.

Profesyonel olarak final maçlarını oynayan takımlarda alınan mesajlar da çok önemli aslında. Final maçları özellikle LoL severleri ekrana kilitlerken, oyuncular final maçlarından kendilerine pay çıkartarak taktik geliştiriyorlar.

Profesyonel olarak takımlarda günlerce çalışıp taktik geliştiren oyuncular bu denli örnek olmaya devam ederken, alınan verimi ve eSpor’un geldiği noktanın ne kadar doğru ilerlediğini görüyoruz.

2014 yılında final maçları için 289 milyon izlenme sayısı olurken, toplamda 73 karşılaşmanın eş zamanlı izlenme oranı 4.2 milyona ulaştı.

lol-2015-kupasi-finali

2015 FİNALİ NEREDE YAPILDI

League Of Legends 2015 finali SK Telecom T1 ve KOO Tigers arasında gerçekleşti. Maç Berlin’de Mercedes-Benz Arena’da yapılırken, karşılaşmayı 14 milyon kişi takip etti. Geçen seneye oranla bu rakam 3 milyon fark ile geçmiş durumda.

League Of Legends’in 2015 finalini Berlin’de kazanan takım ise SKT Telecom T1 oldu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/league-of-legends-finali-rekor-kirdi-2202/ linkinden 16.10.2021 05:10:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad