PC HocasıOyunLeague Of Legends Sezon 6 Kabiliyetler

League Of Legends Sezon 6 Kabiliyetler

   

League Of Legends‘in yeni sezonu için güncellemeler yayınlandı. Sezon 6‘ya geçiş yapıldığı bu dönemde kabiliyetleri dahil birçok yenilikler getirilirken, mana sorunu bulunan veya manaya ihtiyaç duyan tüm şampiyonların base da mana potu almaları da yasaklandı. Açıkçası şaşırtıcı durumların bulunduğu bu sistem içerisinde şampiyonlarınızın en büyük ihtiyacı olan yeni kabiliyetleri sizler için ayarladık.

Geçtiğimiz hafta PC Hocası facebook sayfamızda yayınlamış olduğumuz “Haftanın konusunu siz belirleyin” içeriğinde League Of Legends için istenilen talepler doğrultusunda en güncel konu olan sezon 6 kabiliyetlerini ele alıyoruz.

SEZON 6 RÜN KABİLİYETLERİ NASIL OLMALI ?

Sezon 6‘ya geçişte yeni hero olan Illaoi‘de aramıza katılıyor. Bildiğiniz üzere tüm şampiyonların belirli olarak oynamış oldukları koridorlar bulunmaktadır. Bu koridorlarda hem ormandaki yaratıklara karşı hem de düşman herolara karşı kabiliyetlerimiz bize ekstra özellikler vermektedir.

Nasıl ki oyuna giriş yaparken yanlış rün kabiliyeti ile girdiğinizde oyun “çile” haline dönüşüyorsa, yeni sezon 6 için de rün kabiliyetlerinizi ayarlamadan oyunlara girmemenizi tavsiye ederiz. Şimdi de League Of Legends‘in yeni sistemindeki sezon 6 kabiliyetlerini tüm koridorlar için tek tek inceleyelim.

BÜYÜCÜ AP KABİLİYETİ

Genellikle mid üzerinde oynamış olduğumuz büyü nüfusu kullanan şampiyonlar için seçmemiz gereken kabiliyetlerdir. Bu şampiyonlara örnek olarak Brand, Ahri, Annie, Cassio, Kassadin örnek olarak verilebilir. Bu şampiyonlar için sezon 6’da ayarlamanız gereken kabiliyet aşağıdaki gibidir:

buyucu-ap-sezon-6-run


SUİKASTÇİ KABİLİYETİ ( ZED, AKALİ, FİZZ VB..)

Bu kabiliyetleri kullanırken de öncelik olarak suikastçi bir hero aldığınıza emin olmanız şarttır. Bu herolara örnek olarak Fizz, Zed ve Akali verilebilir. Genellikle can çalma ve hasarı arttırmaya yönelik kullanılan bu kabiliyetlerde öncelik saldırı hızı + kritik vuruş ve can çalmadır. Aşağıdaki gibi kabiliyetleri düzenleyebilirsiniz.

suikastci-kabiliyet-sezon-6


AD JUNGLE KABİLİYETİ

AD Jungle için kabiliyetler aslında stabil gidiyor diyebiliriz. Oyun içerisinde bazen denk geliriz, Jungle red ve blue alırken, blue aldıktan sonra direkt rede giderek kabiliyet eksikliğinden dolayı öldüğüne çok şahit olduk. Ya da tam tersi red aldıktan sonra blue alarak öldüğüne çok şahit olduk. Yeni değişen sistemde artık Jungle’lar kurbağa ve kayalardan başlayarak start vermekteler. Ancak bu klişeye alışamayan kişiler hala Blue ve Red olarak devam ediyorlar.

AD Jungle için kabiliyet sayfanızı aşağıdaki gibi ayarlayabilirsiniz. Ancak ayarlamaları yaparken bir kaç puanı kendinize göre revize edebilirsiniz.

ad-jungle-sezon-6-kabiliyet


AP JUNGLE KABİLİYETİ

AP olarak Jungle seçtiyseniz AD Jungle’a göre daha tehlikedesiniz demektir. O yüzden kabiliyetlerinizi AD Jungle’a göre daha dikkatli olarak hazırlamanızda fayda var. Bizim örnermiş olduğumuz kabiliyet dizilimi aşağıdaki gibidir.

ap-jungle-kabiliyet-sezon-6


ADC KABİLİYETİ

Evet, League Of Legends‘in en önemli mainlerinden birisine geldik. ADC‘ler takım tarafından iyi korundukları zaman oyunu çevirebilecek veya kısa sürede bitirebilecek kabiliyete sahiptirler. O yüzden ADC‘nin kabiliyetlerini düzenlerken mutlaka ince eleyip sık dokumalısınız. Bizim sezon 6 için önermiş olduğumuz yeni kabiliyet sayfası aşağıdaki gibidir. Biz bu kabiliyet sayfalarını uygularken tek tek test ettik.

adc-sezon-6-kabiliyet


SUP KABİLİYETİ

ADC’lerin en yakın koruyucuları olarak bilinen SUP‘lar genellikle tank veya off tank görevi görerek en iyi şekilde rakip takım herolarından ADC‘yi koruma görevini üstlenmektedirler. Yeni sezon 6’da ise önermiş olduğumuz Sup kabiliyeti aşağıdaki gibidir.

sup-sezon-6-kabiliyet


AD HERO KABİLİYETİ

AD olarak oyuna girmiş olduğunuz herolar için farklı bir kabiliyet önerimiz olacak. Genellikle bu hususta karşınıza gelen şampiyonu biliyorsanız eğer iki çeşit AD kabiliyeti yapmanızda fayda var. Karşınızdaki rakip eğer AD kullanıyorsa can çalma üzerine yoğunlaşılabilir. AD herolar için önermiş olduğumuz sezon 6 kabiliyeti aşağıdaki gibidir.

ad-hero-sezon-6-kabiliyet

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/league-of-legends-sezon-6-kabiliyetler-907/ linkinden 27.05.2022 20:05:01 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

27 Yorum

 • Nişancı ”ADC” Kısmında can çalma çok daha mantıklı bir seçim doran kılıcı ve kabiliyetiniz’de yer ayırabileceğiniz opsiyonel bir 1.5% can çalma ile koridora 6.5% can çalma ile gidip uzun süre koridorda kalma ve hasar takaslarından sonra özellikle ‘vayne’ gibi mahvolmuşla başlayan şampiyonlarda çok uzun koridorda durma şansını elde edebiliyoruz geri düşmüşsek zaten vampiri asa alıp genellikle koridora geliyoruz bu yüzden can çalma daha mantıklı zaten ad kasıcaz 10 saldırı gücü eksik olsa çok şey kaybetmeyiz :d

  • Merhabalar Mustafa,

   Tabii ki bu taraflarda seçilebilecek rünler biraz da kişinin oynama kabiliyetine kaldığı için tavsiye etmiş olduğumuz rehber üzerinden değişiklik yapılabilir. Kısa süre içerisinde deneme-yanılma yaparak sezon 6 kabiliyet sayfası için deneyebilirsiniz 🙂

 • Sağolasın hoca valla çok işime yaradı kabiliyetler. Rica etsem rün dizimini de gösterebilir misiniz ?

  • Merhaba Enes Sırtlan,

   Çok yakında rün dizilimini de detaylı olarak paylaşıyor olacağız.

 • hiç iyi olmamıs detaylı değil zed vb de hiç birşey anlamadım lütfen detaylı yapın.

  • demek istediği şu oluyor zırh delme nin önemli oldugu herolar yani rengar kha jayce zed yani düz vurusu degil de daha cok ad olup skilleriyle iş yapan herolar 😉

 • Yıldırımların efendisinin hükmü adcde de can yakıyor düzenlemesini yapamadım örnek olarak koylabilirmisiniz? Bir kaç kez karşıma gelmişti.

  • Adc Saldırı gücü taşıyıcısı buna daha cok saldırı cıkmak gerekir ama ad daha az saldırı cıkmak gerekir 🙂

 • Bence burdakileri alıp geçirmek bi işinize yaramaz siz klendiniz yapın çünkü oyundan oyuna değişir ve bi çoğu yanblış tank sup kaya sağlamlığından başka bişeymi alınır !

 • per ibir sorum oalcak bir heronun rün ve kabiliyetlerini nasıl öğrenirsini demek istediğmi şudur internetten bakamdadan adadm mesela intertnetten bakamdan kafasına göre yapıyor ve tutuyo

 • merhabalar 20 levlim ama her heronun rün kabiliyetlerini bilimyorum nasıl öğrenebilirim

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial